UWAGA!

Mikołajki na tatami, czyli Tomita Cup

 Elbląg, Mikołajki na tatami, czyli Tomita Cup
(fot. Mikołaj Sobczak)

Już po raz dwunasty w Elblągu odbył się Mikołajkowy Turniej dla Dzieci Tomita Cup. O medale i miejsca na podium rywalizowało ponad 400 młodych judoków z 20 klubów, wśród nich liczna reprezentacja elbląskich klubów. Zobacz zdjęcia.

Judo w Elblągu w pięciu klubach trenuje ponad 400 osób. W sobotę najlepsi, którzy zdobywają medale mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostali nagrodzeni przez władze miasta podczas otwarcia XII Mikołajkowego Turnieju dla Dzieci Tomita Cup, który przez całą sobotę odbywał się w hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej.

Po uroczystościach przyszedł czas na rywalizację dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat. Elblążanie mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z 20 klubów z pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego.

- Dla wielu dzieci jest to pierwszy taki turniej. Zaczynaliśmy walki od najmłodszych i stopniowo do rywalizacji przystępują coraz starsi. W niektórych kategoriach, by dojść do finału, trzeba stoczyć cztery-pięć walk – mówi Zbigniew Wołoszyn, kierownik zawodów z UKS Tomita Elbląg.

Organizatorzy turnieju, czyli UKS Tomita Elbląg, wystawiła w turnieju 40-osobową reprezentację.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama