UWAGA!

Mikołajowe bieganie po mieście. Dla Sary

 Elbląg, Mikołajowe bieganie po mieście. Dla Sary
(fot. Michał Skroboszewski)

Około 200 osób wystartowało w dzisiejszym Biegu Mikołajów. Pokonali około siedmiokilometrową trasę po mieście, by pomóc Sarze Dylewskiej, ciężko rannej w wypadku samochodowym sprzed dwóch miesięcy. Zobacz więcej zdjęć.

Bieg Mikołajkowy co roku organizuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, co roku ma on charytatywny charakter. Tym razem miłośnicy biegania połączyli siły z Fundacją Dlaczego Pomagam, by wesprzeć finansowo rehabilitację Sary Dylewskiej, która dwa miesiące temu została ciężko ranna w wypadku samochodowym pod Elblągiem i od tamtej chwili jest w stanie śpiączki.
       - Z Sarą jest już sporadyczny kontakt, reaguje na część bodźców. Potrzebna jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja, by do nas w pełni wróciła – mówiła przed startem Biegu Mikołajów Anetta Szczepińska, prezes Fundacji Dlaczego Pomagam, która od kilku tygodni organizuje pomoc w tej sprawie.
       Na apel organizatorów biegu odpowiedziało około dwustu osób. Wpisowe, które wpłacili, w całości zostanie przeznaczone na pomoc Sarze. Niektóre osoby przyniosły też gadżety na licytacje, które są organizowane na fan page'u akcji na Facebooku. W podziękowaniu każdy uczestnik otrzymał od organizatorów mikołajkową czapkę, świąteczną cegiełką w kształcie gwiazdki, którą można powiesić na choince, a po biegu na wszystkich czekała gorąca herbata i grochówka.

  Elbląg, Mikołajowe bieganie po mieście. Dla Sary
(fot. MS)


       - Świetna inicjatywa, nie mogło mnie tutaj zabraknąć – powiedziała nam pani Aneta, jedna z uczestniczek biegu. - Było naprawdę super.
       - Bardzo dobrze się bawiłem, chociaż tempo trochę dla mnie za wolne. Ale przynajmniej można było po drodze pogadać ze znajomymi – śmiał się pan Przemek.
       Biegacze pokonali siedmiokilometrową pętlę po mieście. Biegli po chodnikach w tempie 6 minut i 30 sekund na kilometr. Po drodze Mikołaje rozdawali cukierki najmłodszym przechodniom.
      
       Darowizny na leczenie i rehabilitację Sary można przekazywać na konto:
      
Bank Pekao SA 33 1240 1226 1111 0010 4742 9388
       Fundacja Dlaczego Pomagam
       82-300 Elbląg, ul. Nowowiejska 6/6
       KRS 000042284
       tytuł: SARA DYLEWSKA
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama