UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minutą ciszy uczcili pamięć kolegi (brydż)

 
Elbląg, Minutą ciszy uczcili pamięć kolegi  (brydż)
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl
Reklama

W Elblągu odbyło się spotkanie i turniej w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas turnieju elbląscy brydżyści minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 5 listopada kolegi.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów dyrektor turnieju Regina Wołek przekazała uczestnikom smutną wiadomość o śmierci legendarnej ikony elbląskiego brydża Janusza Ciszaka, który w swoim życiu prowadził działalność naukową i sportową. Miał wiele życiowych pasji  m.in sport, a w szczególności brydż sportowy. Umiejętności doskonalił w klubie studenckim Politechniki Gdańskiej. Odegrał istotną rolę w tworzeniu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, które jest bastionem w regionie Warmii i Mazur i na arenie ogólnopolskiej. Uczestniczył w licznych zawodach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Był wielkim mentorem brydżystów, umiał uczyć  zasad zachowania gry fair play i szacunku dla partnera i przeciwników, brał udział w zawodach do ostatnich chwil życia. Ostatnio uczestniczył jeszcze w turnieju pod nazwa  "Zagrajmy z nimi jeszcze raz" poświęconym zmarłym koleżankom i kolegom pasjonatom brydża,który odbył się 4 listopada. Planował udział w patriotycznych zawodach z okazji 101. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości Polski, które zaplanowane były na 11 listopada. Niestety już nie zagrał. Zmarł nagle 5 listopada 2019 w wieku 71 lat. Brydż był jego wielką pasją i ulubionym hobby. Brydżyści darzyli Janusza wielkim szacunkiem i estymą. Był laureatem licznych  prestiżowych nagród i wyróżnień. Elbląski brydż poniósł ogromną stratę. Cześć jego pamięci. Koleżanki i koledzy, przyjaciele brydża złożyli małżonce, synom zmarłego wyrazy głębokiego współczucia i uczcili minutą ciszy pamięć  jego pamięć. Potem rozegrano  turniej w ramach obchodów Święta  Niepodległości, który wygrali Andrzej Fronczak i Marek Lichocki z Elbląga  wyprzedając Wojciecha Karpińskiego (Elbląg)i Krzysztofa Nagielskiego (Kwietniewo). Gratulacje dla zwycięzców.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama