UWAGA!

Mistrzostwa w kwietniu (siatkówka)

Polska zagra z Rosją i Niemcami w grupie B mistrzostw Europy w siatkówce kadetek, które rozegrane zostaną w połowie kwietnia w czeskim Brnie. Dla elbląskich kibiców siatkówki jest to o tyle ważna informacja, że kapitanem naszej reprezentacji jest wychowanka Truso Elbląg Joanna Wołosz.

A szanse na wyjazd na mistrzostwa Joanna Wołosz ma duże, bo praktycznie od roku, od pierwszych powołań na zgrupowania i mecze kadry, to właśnie „Krasnal” jest pierwszą rozgrywającą biało-czerwonych. Jeśli schodzi z boiska, to tylko na taktyczne zmiany. W wielu meczach grała od początku do końca.
     Do kadry trenerów Andrzeja Pecia i Tadeusza Krzyształowicza Asia trafiła w kwietniu 2006 r. Pojechała wówczas na towarzyski turniej do Belgii, tam Polki zajęły drugie miejsce. W sierpniu rozegrały towarzyski trójmecz z Belgijkami w Polsce - wygrały trzy mecze. We wrześniu kadra zmierzyła się z Włoszkami, na wyjeździe nasze znowu wygrały trzy spotkania. Potem, pod koniec roku, Polki grały w mistrzostwach Europy Federacji EEVZA. Przegrały tylko jeden mecz - z Rosją. Wywalczyły tam drugą lokatę. W styczniu kadetki zagrały w eliminacjach do mistrzostw Starego Kontynentu. Szły tam „jak burza”, pokonując rywalki po 3 do 0, by w ostatnim meczu przegrać z Turcją. Na szczęście, mecz ten decydował wyłącznie o miejscu w grupie, bo awans zdobyły już wcześniej. „Krasnal”, czyli Joanna Wołosz poprowadziła reprezentację nie tylko jako „mózg drużyny” ale też jako jej kapitan.
     Dziś Asia jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentuje barwy gdańskiej Gedanii. Wszystkie kadrowiczki, prócz jednej, uczą się i trenują w Sosnowcu. Ich poprzedniczki szkolone tym systemem zdobywały w ostatnich latach medale mistrzostw Europy i świata w kategoriach kadetek i juniorek. Miejmy nadzieję, że elblążanka będzie miała szczęście i zaszczyt podtrzymać tę tradycję.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama