UWAGA!

Młode siatkarki Truso walczyły w Stężycy

 Elbląg, Młode siatkarki Truso walczyły w Stężycy
fot. Anna Dembińska

W rozegranym awansem meczu II ligi siatkówki kobiet elbląska Energa MKS Truso zagrała w Stężycy z miejscową Wieżycą. W głównej roli wystąpiły tam kadetki, które przygotowują się do finałowego turnieju o mistrzostwo województwa w swojej kategorii wiekowej.  

Pierwotnie mecz Wieżycy z Truso miał się odbyć 15 lutego, jednak oba zespoły zdecydowały się rozegrać go we wcześniejszym terminie. Do Stężycy udały się jedynie elbląskie kadetki, starsze zawodniczki dostały wolne. Trenerzy Andrzej Jewniewicz i Wojciech Samulewski zdecydowali, że będzie to dla młodych siatkarek dobre przetarcie przed pierwszym finałowym turniejem o mistrzostwo województwa w ich kategorii wiekowej, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend. W drużynie gospodarza na parkiecie również pojawiły się kadetki, trener dał szansę gry także kilku juniorkom. Pierwsze dwa sety spotkania były bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować znaczącej przewagi. W końcówce pierwszej partii więcej szczęścia miały miejscowe siatkarki i to one cieszyły się z wygranej 25:23. Po zmianie stron elblążanki były bliskie wyrównania stanu rywalizacji, bo prowadziły 22:20. Niestety proste błędy w postaci popsutych zagrywek, umożliwiły rywalkom doprowadzenie do remisu, a potem przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść (25:23). W trzecim secie zdecydowanie lepiej prezentowały się zawodniczki Wieżycy. Elblążanki jakby podłamane poprzednimi partiami, nie podjęły już walki i przegrały 17:25 i całe spotkanie 0:3. Mimo porażki dla młodych siatkarek Truso był to bardzo pożyteczny sprawdzian, bowiem brakuje im rywalizacji z zespołami grającymi na wysokim poziomie, a takim niewątpliwie jest Wieżyca Stężyca.

 

Wieżyca Stężyca - Energa MKS Truso Elbląg 3:0 (25:23; 25:23; 25:17)

Truso: Łukaczyk, Wilamowska, Fiedorowicz, Wilemska, Katyszewska, Kuczyńska, Szaruga (l), Źródło, Jachimczyk, Tarmasewicz, Tarnecka.

 

Najprawdopodobniej 29 lutego II-ligowa Energa MKS Truso zagra przed własną publicznością z UKS ZSMS Poznań. Z kolei w weekend (8-9 lutego) kadetki Truso zawalczą w Elblągu w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa, w którym zmierzą się z SMS Ostróda, UKS Mikro Ełk oraz UKS Chemik SMS Olsztyn.

 

Anna Dembińska

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama