UWAGA!

Młody elblążanin zdobył brązowy medal na strefowych mistrzostwach Polski w strzelectwie

 Elbląg, Młody elblążanin zdobył brązowy medal na strefowych mistrzostwach Polski w strzelectwie
fot. nadesłane

Maciej Pietrzak z klubu WKS Flota Elbląg zdobył brązowy medal na strefowych mistrzostwach Polski młodzików w strzelectwie sportowym, które zakończyły się właśnie w Bydgoszczy (18-20 września). Bardzo dobrze spisali się także elbląscy juniorzy, którzy wrócili z mistrzostw Polski rozgrywanych we Wrocławiu

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików brązowy medal w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików zdobył Maciej Pietrzak, który reprezentuje barwy WKS Flota Elbląg. 

- Jestem bardzo dumny z Macieja, który przykłada się do treningów, co procentuje na zawodach. Liczę na jego postawę w przyszłości i sukcesy w kolejnych zawodach - mówi Jerzy Domeracki, trener brązowego medalisty i prezes WKS Flota Elbląg.

Z bardzo dobrej strony na zawodach w Bydgoszczy pokazał się również 13-letni Kacper Wasilewski, który uzyskał dobry wynik w pistolecie. Z racji młodego wieku nie mógł on być jeszcze oficjalnie ujęty w klasyfikacji i komunikacie z zawodów, ale pokazał duże możliwości. - Liczę na niego w najbliższej przyszłości - mówi Jerzy Domeracki.

Reprezentujący elbląski klub zawodnicy zajęli także wysokie miejsca w finale zakończonej tydzień temu (9-13 września) we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Wiktoria Gabis zajęła 4. miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x30, polegającej na strzelaniu z postawy stojącej, klęczącej i leżącej. Z kolei w konkurencji karabin pneumatyczny Mateusz Stalmirski zajął 7. miejsce. 

- Cieszę się, że mamy w Elblągu młodzież w różnych kategoriach wiekowych, która zdobywa medale i pracuje na kolejne sukcesy - dodaje Jerzy Domeracki.

Klub WKS Flota Elbląg zaprasza wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież, na treningi strzelectwa sportowego, które odbywają się przy ul. Junaków 2. Klub udostępnia wszelki niezbędny sprzęt umożliwiający rozpoczęcie niezwykłej przygody ze strzelectwem.

WKS Flota Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama