UWAGA!

Na "Kalbarze" ścigały się dzieci

 
Elbląg, Na torze łyżwiarskim "Kalbar" odbyły się zawody "Szukamy mistrzów"
Na torze łyżwiarskim "Kalbar" odbyły się zawody "Szukamy mistrzów" (fot. Anna Dembińska)

- Chcemy oderwać dzieci od komputerów - mówił Jan Bazukiewicz na dzisiejszych zawodach „Szukamy mistrzów”. Na torze „Kalbar” ścigali się najmłodsi adepci łyżwiarstwa. Zobacz więcej zdjęć.

Najpierw nauczyć dzieci jeździć na łyżwach, w ramach szkolnych lekcji wychowania fizycznego, a potem niech rywalizują w elbląskich klubach sportowych. Taki jest plan na odbudowę łyżwiarskich tradycji Elbląga. Jednym z elementów mają być organizowane cykliczne zawody łyżwiarskie „Szukamy mistrzów”.
       - Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. W tym sezonie chcemy zorganizować jeszcze kolejne zawody na początku i na koniec ferii zimowych. Będzie to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych - mówił Jan Bazukiewicz, prezes KS Orzeł Elbląg, organizator zawodów.
       Dziś (5 stycznia) na elbląskim torze łyżwiarskim ścigały się dzieci zrzeszone z klubach sportowych, jak i te, które dopiero stawiają pierwsze kroki na łyżwach. Do pokonania miały dystanse od 177 m do 500 m. Poziom zróżnicowany, ale emocji nie brakowało.
       - Trenujemy do pięciu lat. Codziennie po półtorej godziny, tutaj albo w szkole podstawowej nr 12. Regularnie jeździmy na ogólnopolskie zawody - mówili Jędrek Kowszyński i Miłosz Zawisza, łyżwiarze elbląskiego Vikinga.
       - Zawodnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych, do 7, 10 i 13 lat z podziałem na amatorów i zawodników zrzeszonych w klubach - wyjaśniał Jan Bazukiewicz - Chcielibyśmy, żeby po takich zawodach dzieci przyszły do klubu rozpocząć treningi.
       Obecnie w Orle trenuje 30 najmłodszych adeptów łyżwiarstwa. Organizatorami zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz KS Orzeł Elbląg.
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak to ścigały? Zawody miały trwać do 14:00?
 • @Ptak - MOSiR organizował. I wszystko w temacie. .. czegoś tu nie rozumiesz?;)
 • Dziś widać czarno na białym jak ten tor był potrzebny. Ale jak pan BYŁY!!! dyrektor i inni mówili, że zamiast tego, korzystniej przeznaczyć fundusze na wymianę instalacji mrożącej lodowisko Helena, to nikt ich nie chciał słuchać. A właśnie, co z zapowiadanym remontem lodowiska na Karowej? Już temat ucichł. Widać na zdjęciach flagę MOSiR. Brawo tak trzymać, nic dodać nic ująć. Jesteście the best!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Zima,zima,zima(2019-01-05)
 • Problemem jest to że dzieci z Elbląga i okolic na lekcji w-f powinni latem na wrotkach śmigać na tym torze i lodowisku a zimą na łyzwach. Tak samo pływalnie lekcje w-f w wodzie, dzieci kończąc szkołe zdają egzamin z nauki pływani. Skończą się wreszcie doniesienia o utonieciach bo nie umiały dzieci pływac. Sale gimnastyczne w Elbląskich szkołach są ciasne i nie pomieszcza uczniów by ćwiczyli.
 • Dania i Holandia. Dokładnie takie systemowa rozwiązania tam obowiązują, od wielu, wielu lat. Człowiek nie potrafiący pływać, a przynajmniej swobodnie unosić się na wodzie jest niemal okazem muzealnym, a na pewno swoistym wybrykiem. Bo to nie jest tak, że "ja nie pływam". Każdy, absolutnie każdy z wyjątkiem ludzi dotkniętych deformacjami ciała czy niedowładem, ma naturalne anatomiczne predyspozycje do przebywania w wodzie. Tam zdali sobie z tego sprawę i od wieku przedszkolnego stałym elementem edukacji jest obycie z wodą. Można?
 • Pewnie, że dzieci sie ścigały. Żeby organizować regularne zawody dla seniorów trzeba mieć wymiarowy tor.
 • I jak zwykle sami malkontenci, ale tak mogą wypowiadać się tylko leserzy ważący swoje d... w samochodach i siedzący godzinami przed komputerem, a ja zawsze będę kibicował choćby garstce dzieci ponieważ wiem ile potrzeba samozaparcia aby uprawiać tak ciężki sport w zimowych warunkach.
 • Ależ zapraszamy do klubu Viking lub Orzeł, tam bardzo chętnie czekają na dzieci które chcą spróbować nauki jazdy na łyżwach lub wrotkach...
 • Brawo!!! Jestem rodzicem jednego z tych dzieci i naprawdę jest to nie lada wyzwanie trenować i startować w takich warunkach. Pozdrawiam. I dziękuję w imieniu dzieci.
 • Pozdrawiam moich kumpli Robsona i Dżujka i ich rodziny też pozdawiam i wszystkich pozytywnych świrów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Ferdek(2019-01-05)
 • Smutne wybudowano za tyle mln. tor dla dzieci, mimo takich tradycji lyzwiarskich niestety nikt do nas nie przyjedzie na zadne zawody.... bo tor za krotki- ot taka wieksza slizgawka- ale za to za ile milionow -jeszcze raz brawa dla decydentow bubla
 • Kocham łyżwiarstwo szybkie, sam go nie uprawiałem, ale gdybym mógł cofnąć czas, to chętnie bym pojeździł na naszym nowym torze, nie musi być wymiarowy, ważne ze jest i działa. Pozdrawiam wszystkich świrów i fanatyków łyżwiarstwa w naszym mieście i Panią Helenę Pilejczyk. Ona też nie miała warunków, a wiemy dobrze gdzie startowała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Fanatyk(2019-01-06)
Reklama