Nerwy ze stali

Elbląg, Tenisiści Mlexera (na drugim planie) pokonali olsztyński AZS
Tenisiści Mlexera (na drugim planie) pokonali olsztyński AZS (fot. Anna Dembińska)

Od wysokiego zwycięstwa nad AZS Olsztyn zaczęli rywalizację w II lidze tenisiści stołowi Mlexera Elbląg. Elblążanie zachowali zimną krew w kluczowych momentach meczu. Zobacz zdjęcia z meczu.

Wynik zdradzimy od razu: w Hali Sportowo – Widowiskowej Mlexer pokonał AZS Olsztyn 9:1. Wynik jednak nie odzwierciedla tego, co działo się przy stołach.

Pierwszy po powrocie do II ligi mecz Mlexera zaczął Krystian Kawiak, który przy pierwszym stole zmierzył się z Tomaszem Strygunem. Elblążanin po stresującym początku wygrał pierwszego seta do sześciu. Ale rywal znalazł na niego sposób i kolejne sety trafiły na konto olsztynianina.

Przy drugim stole kapitan Mlexera Piotr Kołaciński nie miał żadnych problemów z Jackiem Świtalskim. Pojedynek bez większej historii. W pierwszym secie elblążanin przy stanie 7:0 oddał pierwsze punkty. Dopiero w trzecim secie olsztynianin na początku wyszedł na prowadzenie. Ale doświadczony zawodnik Mlexera odrobił stratę i zdobył punkt dla gospodarzy.

W trzecim pojedynku Wojciech Chrząszcz zmierzył się z Cezarym Bossowskim. W pierwszym secie elblążanin szybko i bezboleśnie wygrał do trzech. Olsztynian pozbierał się i w drugim secie doprowadził do remisu. W pozostałych dwóch setach trwała zażarta walka o punkt. I tu właśnie mogliśmy zobaczyć wzmiankowana wyżej odporność psychiczną elbląskiej drużyny. W trzecim secie doszło do pojedynku na przewagi. W czwartym olsztynianin zbudował sobie przewagę 4:1. Chwilę później tenisista Mlexera doszedł rywala na punkt, żeby potem znów stracić dwa, i po chwili doprowadzić do remisu 8:8. Wojnę nerwów wygrał elblążanin.

Przy drugim stole Andrzej Makowski wygrał 3:0 z Kamilem Urbanowiczem. Równie dobrze wynik mógłby brzmieć 0:3. Ale... tu znów wzięło górę doświadczenie elbląskiego tenisisty. W pierwszym secie olsztynianin prowadził już 5:0, kiedy Andrzej Makowski zaczął odrabiać straty, Doprowadził do remisu 7:7, stracił dwa punkty. I ostatecznie wygrał pierwszego seta do 9. W drugim wynik cały czas oscylował wokół remisu. I znów końcówkę lepiej rozegrał tenisista gospodarzy.

W trzecim secie mogło się wydawać, że elblążanin znalazł sposób na rywala. Po szybko zbudowanej przewadze wkrótce nie zostało śladu. Znów doszło do stresującej końcówki i znów górą był tenisista Mlexera.

Przed grami deblowymi gospodarze prowadzili 3:1. AZS, żeby przedłużyć szansę na wywiezienie z Elbląga punktów, musiał zdobyć chociaż jeden punkt w tej fazie meczu. „Na papierze” słabszym duetem wydawała się para Chrząszcz – Kawiak. Naprzeciw młodych tenisistów stanęli Jacek Świtalski i Kamil Urbanowicz. Olsztynianie wygrali pierwszego seta i... na tym ich zdobycze się skończyły. Elblążanom wiary w sukces przydał wygrany na przewagi drugi set, w trzecim rozgromili rywali do trzech.

Olsztynianie próbowali odwrócić losy pojedynku w czwartej części. Tutaj znowu zadecydowała zimna krew. Elblążanie doprowadzili do remisu 10:10 i kolejne dwa oczka dały gospodarzom kolejny punkt.

Przy drugim stole Piotr Kołaciński i Andrzej Makowski bez straty seta pokonali Cezarego Bossowskiego i Tomasza Stryguna.

Warto wspomnieć o kolejnej doskonalej końcówce, tym razem w drugim secie. Elblążanie przegrywali 7:10 i... odwrócili losy seta. W trzecim też mogliśmy oglądać „zimną krew” w końcówce seta.

Po grach deblowych elblążanom do zwycięstwa brakowało punktu. I raczej wiadomo było, że ktoś go zdobędzie. Elbląscy tenisiści nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń i wygrali pozostałe cztery pojedynki. Punkt na wagę zwycięstwa zapewnił elblążanom niezawodny kapitan. Piotr Kołaciński gładko wygrał Kamilem Urbanowiczem.

Olsztynianie najbliżej zdobycia punktów byli w pojedynkach Krystian Kawiak vs Cezary Bossowski i Andrzej Makowski vs Jacek Świtalski. Oba przegrali 2:3. Dzieła zniszczenia dopełnił Wojciech Chrząszcz, który bez straty seta pokonał Tomasza Stryguna.

W następnej kolejce elblążanie zmierzą się na wyjeździe z KTS Kozienice.

Mlexer Elbląg – AZS Olsztyn 9:1

Mlexer : Kołaciński (2,5), Makowski (2,5), Chrząszcz (2,5), Kawiak (1,5)

Wyniki pojedynków:

Krystian Kawiak - Tomasz Strygun 1:3 (6, -4, -8, -5)

Piotr Kołaciński – Jacek Świtalski 3:0 (5, 5, 7)

Wojciech Chrząszcz – Cezary Bossowski 3:1 (3, -8, 10, 9)

Andrzej Makowski – Kamil Urbanowicz 3:0 (9, 9, 9)

Wojciech Chrząszcz, Krystian Kawiak – Jacek Świtalski, Kamil Urbanowicz 3:1 (-6, 10, 3, 10)

Piotr Kołaciński, Andrzej Makowski – Cezary Bossowski, Tomasz Strygun) 3:0 (5, 11, 9)

Krystian Kawiak – Cezary Bossowski 3:2 (8, -4, 12, -9, 10)

Piotr Kołaciński – Kamil Urbanowicz 3:0 (9, 2, 4)

Wojciech Chrząszcz – Tomasz Strygun 3:0 (7, 8, 8)

Andrzej Makowski – Jacek Świtalski 3:2 (7, -9, 1, -12, 2)