Niesamowity Robert Karaś!

Elbląg, Robert Karaś, prawdziwy człowiek z żelaza
Robert Karaś, prawdziwy człowiek z żelaza (fot. Rajmund Nafalski)

Robert Karaś wygrał międzynarodowe zawody w ultra triathlonie w Niemczech. Przepłynął 7,6 kilometra, przejechał na rowerze 360 km i przebiegł ponad 84 km. Takiego wyczynu nie dokonał dotychczas żaden elblążanin, jego czas to również nowy rekord świata.

Międzynarodowe zawody w ultra triathlonie zaliczane do Pucharu Świata odbyły się w sobotę w Emsdetten w północnej Westfalii. Wystartowało w nich ponad 50 zawodników z kilkunastu krajów, Robert Karaś był w tym gronie jedynym Polakiem.
       Elblążanin, reprezentujący klub Truso, narzucił od początku mocne tempo, prowadząc niemal od startu do mety. Przepłynął 7,6 kilometra, przejechał na rowerze 360 km i przebiegł podwójny maraton, czyli 84,4 km. A to wszystko zajęło mu 19 godzin, 44 minuty i 42 sekundy. Tym wynikiem ustanowił nowy rekord świata w Double Ultra Triathlon na tym dystansie. Drugiego na mecie Raita Rataseppa z Estonii wyprzedził aż o 29 minut. Trzeci był Kenneth Vanthuyne z ponadpółtoragodzinną stratą.
       To kolejny sukces Robert Karasia w ostatnich tygodniach. W maju elblążanin wygrał mistrzostwa Katalonii na dystansie ironman (o połowę krótszym od ultra), ustanawiając rekord trasy.