Ogólopolskie Zawody Dzieci (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Ogólopolskie Zawody Dzieci (łyżwiarstwo szybkie)

Zawody na warszawskim torze lodowym „Stegny” (7-9 lutego) zakończyły sezon łyżwiarski młodych panczenistów. Elbląscy zawodnicy wypadli w nich bardzo dobrze.

Na torze rozegrano V finałową edycję zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci –„Szukamy Talentów” z udziałem m.in. zawodniczek i zawodników z UKS ”Viking” i KS ”Orzeł”, którzy reprezentowali Elbląg.
       W kategorii 11-letnich łyżwiarzy najlepiej wypadł Maciej Jank (UKS ”Viking Elbląg), który zajmując trzykrotnie II miejsca uplasował się również na II miejscu w klasyfikacji wielobojowej.
       11 lat i młodsi chłopcy (dystanse 300 m, 100m, 500m, wielobój):
       2. Maciej Jank - 32.88 (2) 13.36 (2) 55.10 (2) ( punktacja wielobojowa : 101,340 pkt.)
       Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Parzych (UKS ”Viking Elbląg), który w kategorii 12-latków uplasował się na II miejscu w wieloboju.
       12 lat i młodsi chłopcy (dystanse 4x500m, wielobój):
       2. Mateusz Parzych - 49.88 (2) 50.50 (3) 50.07 (2) 50.59 (4) (punktacja wielobojowa: 201,040 pkt.)
       W tej samej kategorii wśród dziewcząt bardzo dobrze wypadła zawodniczka„Orła” Elbląg – Oliwia Romańska, która zajęła 3 miejsce w wieloboju:
       12 lat i młodsze dziewczynki (dystanse 4x500m, wielobój):
       3. Oliwia Romańska - 51.86 (1) 59.58 (8-upadek) 51.96 (1) 52,13(2) ( punktacja wielobojowa: 215,510 pkt.)
       Na szczególne wyróżnienie zasługują chłopcy – 13-latkowie, którzy w biegu sztafetowy 4x400m w kategorii 13-14 lat zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej. W skład drużyny wchodzili: Paweł Ostrowski, Jakub Konieczki, Mateusz Parzych, Maciej Jank, Mikołaj Solecki (wszyscy UKS ”Viking Elbląg).
       Indywidualnie, w tej kategorii wiekowej, najlepiej wypadł Jakub Konieczki, który uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej a Paweł Ostrowski zajął 4 miejsce. Oto wyniki 5 edycji:
       13 lat chłopcy (dystanse 3 x 500 m, 1x1000m, wielobój):
       4. Jakub Konieczki - 49.98 (3) 49.97 (4) 49.75 (4) 1:40.00 (3) ( punktacja wielobojowa 199,700: pkt.)
       5. Paweł Ostrowski - 50.24 (4) 50.91 (6) 51.72 (6) 1:45.88 (5) ( punktacja wielobojowa 205,810 pkt.)
       W tej samej kategorii wśród 13-letnich dziewcząt startowała jedyna reprezentantka Elbląga– Daria Darmorost
       (UKS ”Viking” Elbląg ), która w klasyfikacji wielobojowej zajęła 9 lokatę : 56.32 (10) 55.25 (7) 54.88 (7) 1:58,51 (11) (punktacja wielobojowa: 225,705 pkt.)
       Dobre wyniki zanotowały dziewczynki z rocznika 2000 (kategoria 14-latek).
       W biegu sztafetowym dziewcząt, 13-14 lat, sztafeta UKS ”Viking” Elbląg zajęła I miejsce. W klasyfikacji generalnej dziewczęca sztafeta z Vikinga uplasowała się na V pozycji. Drużynę tworzyły: Honorata Bednarczyk, Iga Wojtasik, Daria Darmorost.
       Indywidualnie najlepiej wypadła Iga Wojtasik, która zajęła 5 miejsce w wieloboju. Oto wyniki:
       14 lat dziewczęta (dystanse 2x500m, 2x1000m, wielobój):
       5. Iga Wojtasik - 51.99 (6) 1:46.99 (5) 50.66 (6) 1:42.93 (5) (punktacja wielobojowa: 207,610 pkt.),
       7. Honorata Bednarczyk - 54.35 (8)1:48.49 (6) 51.79 (8) 1:47.96 (6) (punktacja wielobojowa: 214,365 pkt.),
       (obie UKS ”Viking Elbląg).
       W prowadzonej punktacji generalnej zsumowano punkty zdobyte przez zawodniczki i zawodników oraz szkoły i kluby po 5 edycjach. Indywidualnie z elblążan najlepiej wypadli Maciej Jank i Mateusz Parzych (UKS ”Viking” Elbląg, którzy zajęli II miejsca. Oto punktacja: