Olimpia przegrała z Radomiakiem (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia przegrała z Radomiakiem (piłka nożna)

W sobotnim pojedynku Olimpia nie sprostała na własnym boisku Radomiakowi Radom. Elblążanie przegrali 1:2 (1:0). Zobcz zdjęcia.

Niespodzianka
       Olimpia była zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku. Zwycięstwo miało dać żółto-biało-niebieskim spokój przed kolejnymi pojedynkami. Początek meczu z Radomiakiem, był wymarzony, a goście mieli problem z wymienieniem kilku podań. Niestety w kolejnych fragmentach meczu, a szczególnie w drugiej połowie elblążanie spuścili z tonu i srogo za to zapłacili. Po sobotniej porażce piłkarze z Agrykola po raz kolejny znaleźli się w strefie spadkowej.

Gol na początek

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Adama Borosa. Już pierwsza ofensywna akcja przyniosła gospodarzom gola i wydawało się, że Olimpia łatwo zwycięży. Elblążanie szybko rozegrali piłkę, Kamil Kopycki podał z prawej strony do Rafała Leśniewskiego, a ten pięknym uderzeniem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji Michała Kulę. Po chwili gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale najpierw bramkarz Radomiaka odbił piłkę po kąśliwym uderzeniu Tomasza Sedlewskiego, a potem do piłki nie doszedł próbujący dobijać Kopycki. Żółto-biało-niebiescy budowali kolejne akcje. Widoczny był Sedlewski, który raz po raz urządzał sobie rajdy lewą stroną boiska. Goście mieli problemy z przedostaniem się w pobliże bramki Olimpii, więc próbowali strzałów z dystansu. Dwa razy dobrze interweniował Hieronim Zoch, który obronił uderzenia Leonardo Pereiry i Aleksieja Dubina. W końcówce wynik mógł podwyższyć Sedlewski, ale po jego strzale piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Zwrot akcji

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. To Radomiak miał więcej ochoty na grę i stwarzał coraz większe zagrożenie pod bramką Zocha. Olimpia, która grała wolniej niż w pierwszej połowie mogła jednak strzelić drugiego gola. Po akcji Leśniewskiego prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne piłki nie sięgnął Sedlewski. W 62 min. ambitnie grający goście wyrównali. Sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Tomasza Lewandowskiego, a do siatki trafił uderzając z jedenastu metrów Jakub Cieciura. Jeszcze gorzej było na dwadzieścia minut przed końcem pojedynku. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego elblążanie wybili piłkę wprost na nogę stojącego na linii pola karnego Marka Misiudy, a ten strzelił tuż przy słupku nie do obrony. Olimpia nadal miała problemy z konstruowaniem akcji. Gospodarze zagrozili bramce Radomiaka dopiero w doliczonym czasie gry, ale mimo kilku dobrych dośrodkowań nie byli w stanie trafić do siatki.

Sytuacja się skomplikowała

Zwycięstwo mogło znacznie przybliżyć Olimpię do utrzymania w II lidze, ale po raz kolejny okazało się, że są to rozgrywki pełne niespodzianek. Sytuacja elblążan mocno się skomplikowała. Olimpia znalazła się w strefie spadkowej. Przed naszymi piłkarzami cztery mecze. Najbliższy już w środę w Limanowej, a w niedzielę 25 maja elblążanie podejmą na własnym stadionie Motor Lublin.

Powiedzieli po meczu:
       Marcin Jałocha (trener Radomiaka) –
Cieszy to,że w końcu zdobyliśmy trzy punkty na wyjeździe. Nie mamy nic do stracenia. Cieszę się, że wyciągnęliśmy wynik z 0:1. Zagraliśmy dobre spotkanie. Walczymy do końca.
       Adam Boros – Gratuluję trenerowi zwycięstwa. Nie spodziewaliśmy się dzisiaj straty punktów. Oczywiście nie chodzi mi o jakiekolwiek lekceważenie przeciwnika. Liga jest bardzo wyrównana, każdy wynik jest możliwy. Mecz ułożył się dla nas idealnie, szybko zdobyliśmy bramkę. Z jakiegoś powodu nie zafunkcjonowało wiele ogniw w zespole. Trudno było o lepszy wynik przy takiej dyspozycji. Oczywiście przegrywamy i wygrywamy razem. W kolejnych meczach musimy zagrać inaczej niż dzisiaj, bo niestety zespół Radomiaka był dzisiaj bardziej zdeterminowany. Zostały cztery mecze, a więc do zdobycia jest dwanaście punktów. Wszystko jest w naszych rękach, głowach i nogach.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
       Rafał Leśniewski 5 - Jakub Cieciura 62 (k), Marek Masiuda 70

Olimpia Elbląg: Zoch – Lewandowski, Kopycki, Ikim, Graczyk (75. Petrache), Stępień, Ressel (81. Sokołowski), Sedlewski, Sambor, Prusinowski, Leśniewski (75. Maciejak)
       Radomiak Radom: Kula – Szewczyk, Dubina, Wojdyga, Cieciura, Puton, Białożyt, Masiuda, Pereira, Stanisławski (83. Wolski), Orłowski