Olimpia w finale

Elbląg, Olimpia w finale

Po minionym weekendzie awansem do finałowych zimowych, halowych rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej może pochwalić się Olimpia Elbląg rocznik 2007. W sobotnim (14 grudnia) turnieju półfinałowym żółto-biało-niebiescy zajęli drugie miejsce premiowane awansem do decydującego etapu.

W pierwszym meczu Olimpia zmierzyła się ze Stomilem Olsztyn. Spotkanie ułożyło się idealnie dla drużyny ze stolicy naszego województwa, która wyszła na prowadzenie w pierwszej minucie. W poczynaniach Olimpii widoczny był stres paraliżujący przy stwarzanych sytuacjach. Konkretniejszy był Stomil, który w końcowych fragmentach meczu dołożył dwie bramki i ostatecznie wygrał 3:0.

Przegrana nie zadziałała destabilizują na podpiecznych trenerów Albertowicza i Syroki. Drugi mecz z Sokołem Ostróda zakończył się co prawda remisem 1:1 (Tymon Szczygłowski), ale Olimpia stawarzała zagrożenie pod bramką przeciwników co było dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami.

Skuteczność przyszła w meczu z Constractem Lubawa. Gole Aleksaya Bogusławskiego i Dawida Czaplińskiego pozwoliły na dopisanie trzech punktów. Aleksay Bogusławski strzelił także w meczu z Wkrą Działdowo i tym samym żółto-biało-niebiescy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Festiwal goli zakończony kolejnym zwycięstwem oglądaliśmy w meczu z DKS-em Dobre Miasto. Już w 1 minucie gola zdobył Dawid Czapliński, cztery minuty później podwyższył Aleksay Boguslawski. Kolejną bramkę zdobył brat Aleksaya – Alexsander. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze dwa gole, kolejno w 10 i 12 minucie.

- Poza pierwszymi meczami, na które chłopcy wyszli za bardzo zestresowani, rozegraliśmy poprawne zawody. Nasi zawodnicy prezentują dość dobry poziom, jednak w najbliższym okresie musimy popracować nad sferą mentalną, ponieważ to nie pierwsze zawody, w których chłopcy wychodzą zestresowani. - podsumował zawody trener Olimpii Kamil Syroka.

W turnieju udział wzięli: Antczak Alan, Boguslawski Aleksay, Boguslawski Alexsander (rocznik 2009), Czapliński Dawid, Kościuk Ksawery, Łabecki Bartosz, Patalas Maciej, Pawłowski Natan, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Wityczyn Igor

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl