Oni byli najszybsi na Ultra Wysoczyźnie

Elbląg, Pierwsza trójka rywalizacji kobiet na 80 km W środku elblążanka Anna Kukuć-Kwapiszewska
Pierwsza trójka rywalizacji kobiet na 80 km W środku elblążanka Anna Kukuć-Kwapiszewska fot. Anna Dembińska

Anna Kukuć-Kwapiszewska z Elbląga i Artur Jendrych ze Świdnika zwyciężyli na najdłuższym dystansie – 80 km – podczas Ultra Wysoczyzny. Zobacz zdjęcia z dekoracji na 80 i 52 km.

Artur Jendrych jest jednym z czołowych biegaczy ultra w Polsce. 80 km po Wysoczyźnie Elbląskiej pokonał w niecałe 7 godzin (dokładnie 6 godzin 59 minut i 31 sekund), a warto dodać, że suma przewyższeń na trasie sięgała ok. 1,9 km! O przewadze Artura Jendrycha świadczy fakt, że drugi na mecie Michał Surowiec z Wojkowic na mecie zameldował się po 7 godzinach i 42 minutach. Trzecie miejsce na podium w kategorii open na 80 km zdobył Jarosław Gonczarenko (7:49:14), który jest rekordzistą Głównego Szlaku Beskidzkiego (pokonał 500 km i 22000 m przewyższeń w 95 godzin), a w sobotę przed zawodami opowiadał o tajemnicy swojego sukcesu. Najszybszym z elblążan był Tomasz Jaworski (9:09:05), który zajął 17. miejsce w klasyfikacji open. Z kolei 6. miejsce zajął Mariusz Michno z Braniewa, a 7. miejsce - pochodzący z Fromborka - Wojciech Ptaszyński.

Wśród kobiet dystans 80 km pokonała elblążanka Anna Kukuć-Kwapiszewska (8:48:26), która jest m.in. tegoroczną mistrzynią Polski Krajowej Administracji Skarbowej w półmaratonie. Druga była Liwia Słupecka z Zakroczyma (9:06:46), a trzecia Joanna Meller z Dywit (9:18:56).

Na dystansie 52 km triumfował Mariusz Bartkowski z Mszanowa (4:18:05) przed Rafałem Kotem ze Szczytna (4:39:15) i Adamem Hatłasem z Gdyni (4:41:13). Wśród kobiet ten dystans wygrała Agata Świątek z Bytowa (5:08:13), przed elblążanką Anettą Klimowską (5:28:31) i Katarzyną Dordzik z Gdyni (5:40:27).

Szczegółowe nieoficjalne wyniki na wszystkich dystansach znajdziecie pod tym linkiem.