UWAGA!

Pieniądze na sport rozdane

 Elbląg, Pieniądze na sport rozdane

Piłka nożna i piłka ręczna – przedstawiciele tych dyscyplin otrzymali największe wsparcie z miejskiego budżetu w konkursie na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach. Ratusz przyznał też pieniądze na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Podział pieniędzy na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach nie różni się zbytnio od ubiegłego roku. Przypomnijmy: ratusz na początku roku dzieli pieniądze w dużym konkursie, w który mogą wziąć udział wszystkie kluby spełniające kryteria.

W tym roku do podziału było 1,36 mln zł. Najwięcej z tej puli otrzyma Start – 560 tys. zł, tak samo jak w analogicznym konkursie w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że szczypiornistki otrzymały też pieniądze w konkursach organizowanych w ciągu 2019r.

Na piłkę nożną ratusz przeznaczył 425 tys. zł, o 20 tys. więcej niż w analogicznym konkursie w ubiegłym roku. Olimpia Elbląg dostanie taką samą sumę jak rok temu – 320 tys. zł. Miejscy urzędnicy zdecydowali się zwiększyć dotację dla Concordii i Hanzy. Pomarańczowo – czarni otrzymają 95 tys. zł (o 15 tys. zł więcej), piłkarki nożne – 10 tys. zł (o 5 tys. zł więcej). Przypomnijmy, że Olimpia, podobnie jak Start również otrzymała dodatkowe pieniądze w ciągu roku.

O 225 tys. zł wzbogacą się szczypiorniści Mebli – Wójcik. Pozostałe 8 klubów musiało zadowolić się sumą 150 tys. zł, z czego 60 tys. zł zasili konto Truso. Warmia i Stowarzyszenie Promocji Sportu nie otrzymały pieniędzy z powodu niespełniania przez ofertę warunków formalnych.

Podobnie jak w roku ubiegłym konieczne było obcięcie oczekiwań klubów. Gdyby miasto chciało wesprzeć kluby zgodnie z ich oczekiwaniami potrzeba byłoby 2,2 mln zł. Szczegółowy podział pieniędzy na wspieranie szkolenia w różnych dyscyplinach jest tutaj.

 

Złota elbląska młodzież

Na zadanie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” ratusz przeznaczył 750 tys. zł. Tą kwotę podzielono pomiędzy 29 klubów. Warmia i Pirat nie otrzymały wsparcia ze względu na na niespełnianie przez ofertę warunków formalnych.

Najwięcej otrzymały Olimpia – 140 tys. zł, Truso – 130 tys. zł, Orzeł – 100 tys. zł. Miejsce poza podium dla Concordii, która otrzymała 70 tys. zł. Szczegółowy podział pieniędzy na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży jest tutaj.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bujac się z tą Concordia i tym trenerkiem na lewo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  22
  Kristof133(2020-01-27)
 • Od kiedy to spółki prawa handlowego, spółki akcyjne wspierane są z kasy miasta ? Wniosek takiego podmiotu powinien zostać odrzucony z marszu.
 • I tak raz chociaż mogliby uszczęśliwić kluby kwotą pełnego wsparcia. Piszą budżet, dostają środki i spełniają cele sportowe opisane we wniosku. Nie kur. .. promocja miasta przez druk logo na koszulkach.
 • Do końca sezonu starczy ligowego EKS wystarczy. Dograją ten sezon piłkarki na 6 miejscu i rozjadą się do klubów z przyszłością.
 • Olimpia klub bez przyszlości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  18
  Łomatko(2020-01-27)
 • Poszaleli. Co te kluby zrobią z takimi górami złota.
 • Warmii to chyba Olsztyn powinien płacić lub Braniewo, co ma Elbląg do klubu z poza regionu?
 • Promocja dzeci- Olmpia 120 zł, Conordia 70 zŁ:))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  kibicccc(2020-01-27)
 • Chyba kogoś "pogięło"z tym rozporządzaniem pieniędzmi mieszkańców? Truso ino 60 tyś zł, a Wójcik 225 tyś zł. A słabeusze ze Startu i Olimpii jako zawodowcy aż tyle? I co na to Rada Sportu i pan radny "mega"Tołwiński?
 • A jednak zwiększona dotacja dla Concordi, oddany hotel, rozdane posadki, trenera, dyrektora IV LO dla zony, super, Panie Prezydencie przyjdzie rozliczenie, odpłaca się Pan za finansowanie swojej kampani, to powinno być ze swoich pieniążków, a nie MIASTA, A PONOĆ W eLBLĄGA NIE MA GROSZA NA INWESTYCJE, DROGI ITD.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  ZZZZZZ(2020-01-27)
 • czyli wszystko zgodnie z "wczesniejszymi ustaleniami "Panie prezydencie, posadki rozdane, lokale rozdane, dotacje rozdane, nawet fikcyjne miejsca pracy udalo sie utworzyc(pozdrawiam trenera B)teraz tylko sie modlic zeby sie wszystko udalo i zeby kolesie dopisali. Zenada bawia sie i rozdaja za nic miejskie pieniadze i obiekty. to trzeba byc slepbym zeby nie widziec powiazan. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  wrobelek_elemelek(2020-01-27)
 • @Kibic OE - A co ksiądz wolałby obiekt na Krakusa + peudo hotel ? Myślę, że Conca na to pójdzie spokojnie.
Reklama