UWAGA!

Pierwsze gry kontrolne Startu (piłka ręczna)

 Elbląg, EKS Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski
EKS Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski (fot. PS).

W pierwszym sparingowym meczu rozegranym w Zaździerzu piłkarki Piotrcovii niewysoko pokonały Start Elbląg. W drugim były wyraźnie lepsze od elblążanek. Obie drużyny przygotowują się na wyjazdowych zgrupowaniach do nowego sezonu w ekstraklasie.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski, drużyna Piotrcovii, dysponuje 14 zawodniczkami o wyrównanym poziomie, co pozwalało trenerowi Januszowi Szymczykowi na rotację piłkarkami podczas obu gier kontrolnych, jakie dzisiaj (6 sierpnia) rozegrano w Zaździerzu. W trudniejszej sytuacji był Andrzej Drużkowski, szkoleniowiec elblążanek, bo nie dysponuje tak wyrównaną ławką rezerw.
       Pomimo tego, w pierwszej grze kontrolnej, przed południem, elblążanki były równorzędnymi przeciwniczkami dla rywalek. Pierwszą połowę meczu wygrał Start 13:12, w drugiej elblążanki miały szanse na zwycięstwo, ale proste błędy techniczne spowodowały, że spotkanie wygrała Piotrcovia 30:28.
       Po obiedzie, o godz. 15.30 rozegrano drugą grę kontrolną. Sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie, bo od początku spotkanie zdominowały piotrkowianki, prowadząc już do przerwy 12:6. Po wznowieniu gry nadal elblążanki nie mogły dorównać rywalkom i ostatecznie przegrały 28:16.
       Rozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Drużkowskim, który chwalił swoje zawodniczki za ambicję w pierwszej grze kontrolnej. Wysoko przegrany drugi pojedynek to, zdaniem trenera, efekt braku świeżości i zmęczenie wynikające z obciążeń treningowych. Z każdym dniem powinno być lepiej - uspokajał szkoleniowiec, a do 5 września, czyli premiery sezonu, jeszcze dużo czasu.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama