UWAGA!

Piłkarki poszły w las

 
Elbląg, Trening szczypiornistek odbył się w Bażantarni
Trening szczypiornistek odbył się w Bażantarni (fot. nadesłana)

Interesujący trening terenowy, przy pomocy Elbląskiego Klubu Orienteeringu "Gryf", który działa przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia, zorganizował trener elbląskich szczypiornistek Andrzej Niewrzawa. W Bażantarni, po mocnej rozgrzewce, nasze, miejmy nadzieję, przyszłe „złotka” ruszyły na poszukiwania tzw. zielonych punktów kontrolnych.

Zawody odbyły się w formule „scorelauf”, czyli „biegaj i licz”. Dziewczyny startowały w tej samej minucie i miały limit 90 minut aby znaleźć jak najwięcej ZPK, których jest w Bażantarni 30 egz. Potwierdzanie pobytu na punktach kontrolnych odbywało się w tradycyjny sposób, czyli poprzez podbicie perforatorem na karcie startowej. Trzeba było wybrać odpowiedni wariant taktyczny biegu, aby zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Każde spóźnienie powyżej 5 minut skutkowało anulowaniem 1 ZPK.
       Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Zwyciężyła Aleksandra Garczarczyk /12 ZPK/, drugie miejsce zajęła Milica Rancic a trzecie ex-quo Aliona Shupyk, Barbara Choromańska i Tatiana Trbović. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Uczestniczki doskonaliły samodzielne podejmowanie decyzji. Szybka orientacja w terenie jest tak samo potrzebna, jak na boisku. 
       Adam Niewrzawa już zapowiedział powtórzenie treningu.
      
Bolesław Czechowski, EKO Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawa dla trenera, który najlepiej w Polsce potrafi poukładać co roku nasze młode dziewczyny!
  • Jeśli się dogadają i odnajdą na boisku to te dziewczyny stać na wszystko, wiem że będą walczyć do ostatniego gwizdka bo od tego jak wysoko zajdą będzie zależała przyszłość klubu, tego czy będzie sponsor czy będą pieniążki. Dziewczyny, nieustająco kocham was, cały ten klub ze wszystkimi plusami i minusami pokażcie że młodość + doświadczenie potrafi zdziałać wiele
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    JiLniezalogowany(2019-08-03)
Reklama