UWAGA!

Pływalnia przy ul. Robotniczej tylko dla klubów i szkół

 Elbląg, Pływalnia przy ul. Robotniczej tylko dla klubów i szkół
fot. arch. MOSIR w Elblągu

Kryta Pływalnia przy ul. Robotniczej 68 w Elblągu po kilkumiesięcznej przerwie zostanie ponownie otwarta 1 września 2020 roku. Jednak w związku z pandemią wirusa COVID-19 obiekt przeznaczony będzie dla szkół i klubów sportowych. Z basenu nie skorzystają klienci indywidualni, którzy będą mogli pływać jedynie w CRW Dolinka.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu podjął decyzję, że w trakcie gdy w basenie przy ul. Robotniczej odbywają się zajęcia dla uczniów, z pływalni nie będą korzystały inne osoby. W samym obiekcie obowiązywały będą zasady zalecane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspektora Sanitarnego. Będzie zatem konieczność zakrywania ust i nosa od wejścia do budynku aż do czasu znalezienia się w szatni i ponownie po wyjściu z części basenowej, aż do czasu opuszczenia obiektu. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk w wyznaczonych punktach. Szafki i klamki będą na bieżąco dezynfekowane. Reasumując, Kryta Pływalnia jest przygotowana na ponowne otwarcie i w pełni bezpieczna dla użytkowników. Przestrzegane są tu wszelkie wytyczne zawarte w rozporządzeniach Rady Ministrów tak, aby zapewnić jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki dla dzieci i młodzieży.

 

 

MOSiR Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mieliśmy w sumie cztery baseny w mieście(orzeł, wojskowy, odkryty no i teraz crw)ale tak naprawdę można korzystać tylko z tego ostatniego bo wszędzie indziej porobili jakieś wejścia tylko dla danych grup :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  pływak(2020-09-02)
 • Też uważam za bzdurę otwarcie Robotniczej tylko dla grup zorganizowanych. .. wybiórcze przestrzeganie naciąganych wymogów sanitarnych. .. na Dolince się nie zarazimy, na Robotniczej jest ryzyko :D:D:D Może nakaz pływania z czepkach by pomógł albo inne równie kretyńskie obostrzenie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Ja1975(2020-09-02)
 • Jak byłem mały(chyba 6 lub 7 lat)rodzice mnie zapisali na naukę pływania na orzełku (oczywiście ukończyłem celująco)Potem rodzice zapisali młodszego brata, też nauczył się tam pływać. Chodziliśmy potem z ojcem parę razy w tygodniu żeby szkolić się dalej w pływaniu - piękne czasy. Potem człowiek zaczął chodzić na delfina bo orzeł był w remoncie. Po jakimś czasie na delfinie zrobili karnety tylko dla wojskowych (mieliśmy to szczęście ze ojciec był zawodowym)Następnie chodziło się na odkryty, kocyk, dzieci się kąpały a rodzić stał i pilnował. Dla nas to była frajda :)Potem przestało jednak się tam chodzić bo syf zaczął się robić - woda była bardziej brudna niż w zalewie. Z czasem jak człowiek był starszy to zaczął jeździł nad morze i tak co roku. Na basem przestaliśmy chodzić. Teraz to ja jestem ojcem i mam dwójkę dzieci (chłopaków 4 i 5 lat)i też chciałbym ich gdzieś nauczyć pływać. Podjechałem do orzełka podpytać i słyszę że nie da rady bo muszą być grupy ehhh. No to jadę do delfina, nie da rady bo tylko wojskowi i karnetu też nie da rady załatwić (zlikwidowali całkiem)Kurde, na orzełka nie da rady, odkryty już nie istnieje, na delfinie nie da rady, cholera to gdzie?. .. .O jest jeszcze ten nowy crw. podjechałem. .. tragedia- przeludnienie. To gdzie dzieciaki mają nauczyć się pływać, w wannie? Ręce opadają. ..
 • Mam pytanie do "pływaka"!Gdzie w Elblągu był/jest basen "orzeł"?Dziecko zadało mi pytanie i nie jestem w stanie odpowiedzieć. Proszę o podpowiedź. C
 • orzeł to teraz mosir
 • @;) - Orzeł to był wojskowy klub sportowy a nie basen tak naprawdę.
 • @;) - Mosir był zawsze na Robotniczej od samego po początku czyli od 1989r. Nigdy w Elblągu nie było basenu Orzeł.
 • @kontynuacja - Mam wrażenie że albo nie jesteś z Elbląga albo nie do końca wiesz o czym piszesz. Mieszkam tu od 40 lat i nigdy nie widziałem basenu Orzeł, owszem Delfin to tak ale nie Orzeł chyba pomyliło Ci się z kinem. Mam także dwoje dzieci ale zamiast użalać się na internecie że nie mam jak nauczyć pływać to nauczyłem i wszystko. W Elblągu są jeszcze inne baseny niż te co wymieniłeś, tam też można było (nie wiem czy w okresie pandemii)uczyć pływać, poza tym szkoła i przedszkola organizują pierwsze nauki oraz można zapisać dzieci na kursy. Dziwię się, że mając do dyspozycji kilka basenów w mieście można narzekać.
Reklama