UWAGA!

Po eliminacjach w Diecezji (piłka nożna)

W Elblągu, w dwóch halach sportowych odbyły się eliminacje diecezjalne w piłce nożnej do III Mistrzostw Polski Służb Liturgicznych. W turnieju uczestniczyło 30 drużyn parafialnych złożonych z ministrantów i lektorów z Diecezji Elbląskiej.

Pomysł organizacji takich mistrzostw powstał w Parafialnym Uczniowskim Klubie Sportowym „Rafael” działającym przy parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu i zyskał uznanie w całym kraju.
     Zespoły uczestniczące w elbląskiej eliminacji podzielono na trzy kategorie wiekowe. W rywalizacji siedmiu drużyn szkół podstawowych mistrzostwo diecezji zdobyła parafia Trójcy Świętej z Elbląga, wygrywając w finale 6:0 z parafią św. Jana Chrzciciela z Malborka. W kategorii gimnazjów z dziewięciu uczestniczących zespołów triumfowała parafia św. Brata Alberta z Iławy, ale dopiero po rzutach karnych w meczu z parafią św. Jerzego z Elbląga. W najstarszej kategorii wiekowej rywalizowało 14 drużyn. Mistrzostwo zdobył zespół z parafii Przemienienia Pańskiego z Iławy.
     Puchar Elbląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zdobyła parafia św. Brata Alberta z Iławy, druga w rankingu parafii była elbląska Trójcy Świętej.
     Mistrzowie Diecezji Elbląskiej wezmą udział w finałach III Mistrzostw Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w dniach 1-2 maja w Łodzi.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • PawełG. Drobne wyjaśnienie do tekstu. Klub powstał przy parafii Św. Rafała Kalinowskiego, a obecnie działa przy parafii Trójcy Świętej zajmując się dziećmi i młodzieżą z parafii całego naszego miasta. Zapraszam do galerii zdjęć: www. puksrafael. org
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    PawełG.(2008-03-27)
  • amen
Reklama