UWAGA!

Po mistrzostwach - łzy szczęścia i rozczarowania

Elbląg, Tańczy elbląska formacja Lotos-Jantar
Tańczy elbląska formacja Lotos-Jantar (fot. Damian Matwiejczyk)

Emocje towarzyszące Mistrzostwom Świata Formacji Standardowych były ogromne. Niezwykłą atmosferę tego wydarzenia stworzyła gorąca elbląska publiczność, po ogłoszeniu wyników na wielu twarzach pojawiły się łzy. Zobacz fotoreportaż z finałów.

Radość i wzruszenie można było zaobserwować już podczas występów finałowej szóstki. Chwile te równie mocno przeżywali tancerze i ich trenerzy. O swoich wrażeniach najgłośniej jednak dawała znać elbląska publiczność. Oklaskom nie było końca, a w rękach powiewały żółte chusty i kwiaty, a finałowy występ formacji „Lotos–Jantar” nagrodzony został owacją na stojąco.
      - Gdy widzę, jak oni tańczą, przechodzą mnie dreszcze, a w oczach kręcą się łzy – powiedziała nam podczas finału jedna z dopingujących pań.
      - Cudowne widowisko – dodała jej koleżanka – jestem pod ogromnym wrażeniem.
     W przerwie, jeszcze przed półfinałem, rozmawiałam z dziewczętami z młodszej elbląskiej formacji - „Jantar II”. Tancerki były zadowolone ze swojego występu, sukces wróżyły również swoim starszym koleżankom i kolegom. - U siebie czujemy się pewniej – powiedziała Alicja Albin.
     Dowiedzieliśmy się, że trener Antoni Czyżyk nie pozwala tancerzom oglądać występów rywali. Podczas turnieju mają się koncentrować wyłącznie na swoim układzie, a podpatrywanie występów innych formacji mogłoby zasiać niepokój. Dziewczęta zdradziły również, jak wyglądają przygotowania w dniu występu. - Od samego rana byłyśmy malowane i czesane. Wykonanie jednej fryzury trwa około godziny – mówi Alicja.
     Formacja „Jantar II” dotarła do półfinału, w którym znalazło się dwanaście zespołów. Adam Socik, trener i prezes Fundacji Tańca „Twist” ze Stargardu Szczecińskiego przewidział, że z powodu bardzo wysokiego poziomu turnieju dotrzeć jej do finału będzie bardzo trudno.
     Zresztą o wysokim poziomie tegorocznych mistrzostw mówiło się już po pierwszym występie. Pierwsza reprezentacja Polski – elbląska formacja „Lotos–Jantar”, stanęła ostatecznie na najniższym stopniu podium. - Uważam, że Lotos wytańczył sobie przynajmniej drugie miejsce – skomentowała brązowy medal zawiedziona fanka drużyny.
     - To, że nasi byli najlepsi, to oczywiste. Dziwi mnie także fakt, że Rosja została tak słabo oceniona przez sędziów – powiedział były tancerz.
      - Nie kryję łez, jestem rozczarowana – usłyszeliśmy od jednej z tancerek „Lotosu–Jantar”.
     Zwycięskim drużynom medale i puchary wręczyli: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński, prezes grupy Lotos SA Paweł Olechnowicz oraz dyrektor sportowy IDSF Heinz Speaker. Natomiast trener Antoni Czyżyk wręczył formacjom pamiątkowe medale wybite specjalnie z okazji Mistrzostw Świata Formacji Standardowych w Elblągu.
      - Chciałbym się ukłonić wszystkim elblążanom za wspaniałe kibicowanie. Byliście wspaniali. Jak powiedziała młodzież, dzięki wam tańczyło im się świetnie – powiedział na koniec Antoni Czyżyk.
     Głos zabrały także dziewczęta ze zwycięskiej drużyny niemieckiej: - My dziękujemy Elblągu – powiedziały.
     Przypomnijmy, że retransmisję z finałów Mistrzostw Świata Formacji Standardowych będzie można zobaczyć w programie II TVP w sobotę, 3 grudnia o godz. 19.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A kiedy w końcu będzie tam lodowisko????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Suzanna(2005-11-28)
 • Brawo Jantar brawo!!!!!Bylo super!!Znow macie medal gratulacje!!!!!
 • tytuł tego artykułu powinien kończyć się na "łzy szczęścia". Bez rozczarowań. Bo takie widowisko, to uczta nie tylko dla oka - przede wszystkim dla ducha. To na pewno było - przeżycie duchowe. Jest powiedzenie: - "Są trzy rzeczy najpiękniejsze na świecie kobieta w tańcu, koń w galopie i statek pod pełnymi żaglami”. I choć nie dane mi było oglądać tej imprezy, to na pewno kobieta w tańcu była najpiękniejszym zjawiskiem tego wydarzenia. Dlatego nie rozczarowania - choć w pewnym sensie rozumiem młodych, którzy mimo wszystko rywalizują o to Najlepsze, no i sama idea konkursu - ale łzy szczęścia. Gratuluję Wam wszystkim - tancerki i tancerze kochani, i dziękuję za ucztę Piękna, za pomnażanie chwały naszemu miastu. Pozdrawiam niezmiennie serdecznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-11-28)
 • Według mojego dziadka są TRZY najlepsze rzeczy na świecie: czysta wódka, czysta pościel i czysta kobieta. A najgorsze ? (również wg mojego dziadka): kulawy koń, ciepłe piwo i pijana kobieta.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  UłanodBeliny.(2005-11-28)
 • kochany - tu chodziło o najpiękniejsze rzeczy na świecie:-) Ja też jestem dziadkiem, ale wg mnie najlepsze trzy rzeczy to: Kobieta, Cognac i muzyka:-) A czysta pościel i kobieta .....mowa....bez dyskusji....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-11-28)
 • Brawo, brawo tancerze, brawo, brawo organizatorzy! Pięknie było. Gdy przyszłam z Placu Słowiańskiego, na którym odbywała się równościowa demonstracja, na Baltic Cup poczułam się, jakbym spadła z innej planety, z ciemnego, zimnego świata do świata piękna i bajki.
 • No jedyne co bylo kiepskie to szatnie...malo obslugi malo miejsca lipa!!!!!
 • Jest medal brązowy, znów mało brakowało do srebra! LOTOS-Jantar jest super! Jantar II też jest super! Czyżyk trzymaj tak dalej, a będzie złoto, bo Beatelsi też są super !
 • Za dużo o tych tańcach, ciągle tylko o jednym piszecie! Są jeszcze inne dyscypliny...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mikolajow(2005-11-28)
 • Mikołajo: A niech pisza, wkońcu MŚ w Elblągu zdarzaja się jak na razie raz na 6 lat:P
 • Jeśli elbląscy piłkarze zagrają na mistrzostwach świata będziemy napewno o nich pisać tak jak o Jantarze i Boninie
 • Uwaga! Uwaga! Retransmisja 3 grudnia ( sobota ) o godzinie 15.00 !!!
Reklama