Początek wiosny pod znakiem zwycięstwa

Elbląg, Początek wiosny pod znakiem zwycięstwa

Od zwycięstw zaczęły rundę wiosenną IV ligi elbląskie zespoły. Obie drużyny grały na wyjazdach i obie z sobotnich wycieczek wracają z kompletem punktów. Rezerwy Olimpii pokonały Romintę Gołdap, a Concordia była lepsza od Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

Rezerwy Olimpii Elbląg wzmocnione piłkarzami pierwszej drużyny zrewanżowały się Romincie Gołdap za porażkę 0:1 w rundzie jesiennej w Elblągu. Podopieczni Szymona Wagi już po pierwszym kwadransie prowadzili 2:0. Po 90 minutach cieszyli się ze zwycięstwa 4:1.

Rominta Gołdap – Olimpia II Elbląg 1:4 (1:2)

Bramki dla Olimpii: Sochań, Rynkowski, Markowski, Olewnik

Olimpia II Elbląg (skład wyjściowy): Kapłon – Markowski, Szmydt, Sochań, Rynkowski, Krasa, Kiełtyka, Zaleski, Ziewiec, Bucio, Wierzba

W meczu Concordii Elbląg z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie pytanie było tylko jedno: ile bramek strzelą elblążanie. Strata punktów przez pomarańczowo – czarnych w meczu z czerwoną latarnią IV ligi byłaby nie lada sensacją. Paweł Rogoz otworzył wynik w 12. minucie, trzy minuty później hat tricka zaczął kompletować Patryk Malanowski. Po 90 minutach wynik brzmiał 6:0 dla Concordii.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Concordia Elbląg 0:6 (0:5)
       Bramki dla Concordii: Malanowski x3, Rogoz, Pawłowski, M. Pelc

Concordia Elbląg: Leszczyński - Barros (63' P. Pelc), Szawara, Rogoz (58' Kuczyński), Lewandowski, Bukacki, Skierkowski (77' Drewek), Pawłowski (80' M. Pelc), Tomczuk, Duda, Malanowski (69' Ratajczyk)