Polska w drugiej rundzie (brydż sportowy)

Elbląg, Polscy brydżyści w Pau, czwarty z prawej elblążanin Bogusław Gierulski.
Polscy brydżyści w Pau, czwarty z prawej elblążanin Bogusław Gierulski.

Reprezentacja Polski uczestnicząca w 49. Mistrzostwach Europy w Brydżu Sportowym w kategorii open awansowała do drugiej rundy turnieju. Biało-czerwone barwy reprezentuje m.in. Bogusław Gierulski, elbląski arcymistrz międzynarodowy brydża sportowego.

W mistrzostwach, które rozpoczęły się 14 czerwca w mieście Pau we Francji, wystartowało 38 reprezentacji. W fazie eliminacji podzielono je na dwie grupy. Polacy utrzymywali miejsce w pierwszej dziesiątce drużyn swoje grupy. W 19. rundzie eliminacyjnej pokonali 20:10 Estonię i po ostatnim meczu zajęli w grupie siódme miejsce z sumą VP 314. Polska grupę wygrała Szwecja - 376 VP. Nasza reprezentacja awansowała do drugiej rundy mistrzostw, które zakończą się 28 czerwca. Wtedy znani będą medaliści Mistrzostw Europy, oby byli wśród nich reprezentacji Polski.