UWAGA!

Powołani z Olimpii do kadry WMZPN

 Elbląg, Powołani z Olimpii do kadry WMZPN
fot. nadesłana

Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg z rocznika 2006 otrzymało powołanie do kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zgrupowanie odbędzie się w Malborku w dniach 19-26.01.2019 r.

Olimpia Elbląg i Żuri Olsztyn mogą się pochwalić największą liczbą powołanych zawodników. Oba kluby będzie reprezentować po pięciu chłopców. Z Elbląga na zgrupowanie pojadą: Borys Duda, Mateusz Głowiński, Tomasz Łoś, Jan Piróg i Igor Winiarczyk.
       W porównaniu z październikowym (22-23.10.2018 r.) zgrupowaniem kadry województwa w Grudziądzu, liczba powołanych chłopców wzrosła. Wówczas trzech chłopców reprezentowało żółto-biało-niebieskich: Jan Piróg, Igor Winiarczyk i Mateusz Głowiński, który na co dzień trenuje z rocznikiem 2005.
       Trenerem w Olimpii Elbląg rocznika 2006 jest Sebastian Cierlicki związany z piłką nożną od lat. Wychowanek Powiśla Dzierzgoń, od 16. roku życia w juniorach Olimpii Elbląg. W seniorską piłkę kopał w barwach Olimpii, Zatoki Braniewo, Gwardii Warszawa, Powiśla Dzierzgoń, Olimpii Sztum, Concordii Elbląg i ponownie Powiśla. Cierlicki jako trener pracował m.in. Powiślu Stary Targ (V liga), Powiślu Dzierzgoń (IV liga), Olimpii Sztum (grupy młodzieżowe i IV liga) czy Concordii Elbląg (V liga, asystent). Obecnie łączy pracę z chłopcami w Akademii Olimpii z A-klasową drużyną Błękitnych Stare Pole występujących w lidze województwa pomorskiego.
       Olimpia 2006 niedawno, 6 stycznia, została mistrzem halowych rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kat. Młodzik (więcej: tutaj). Wcześniej potwierdzili formę podczas międzynarodowego turnieju Legia Bart-Cup (więcej: tutaj). W rozgrywkach ligowych Olimpia również okazała się najlepsza. W lidze jesiennej w 10 spotkaniach zdobyli 24 punkty i zajęli pierwsze miejsce.
      

      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama