UWAGA!

Powroty i rozstania (piłka ręczna)

Elbląg, Monika Pełka-Fedak z synkiem Jasiem.
Monika Pełka-Fedak z synkiem Jasiem.

Treningi wznowiłam już dwa i pół miesiąca temu - mówi Monika Pełka-Fedak, którą z synkiem Jasiem spotkaliśmy w hali CSiB. - Oczywiście z nowym sezonem, po urlopie macierzyńskim wracam na boisko i podejmę rywalizację o miejsce w podstawowej siódemce Startu z młodszymi stażem koleżankami.

- Jestem rodowitą krakowianką, a sportową przygodę z piłką ręczną rozpoczęłam w SKS Kusy Kraków, skąd trafiłam do Cracovii - wspomina zawodniczka. - Z Cracovią awansowałam do ekstraklasy piłki ręcznej. W latach 1998-2000 reprezentowałam barwy Zgody z Rudy Śląskiej, a w elbląskim Starcie jestem już osiem lat. Tu realizuję się sportowo, założyłam rodzinę i chcę nadal grać z drużyną Startu.
     Decyzję o powrocie Moniki Pełki-Fedak do zespołu Startu ceni trener Andrzej Drużkowski. Piłkarka o tak dużym doświadczeniu wesprze koleżanki, szczególnie w grze obronnej.
     Oczekiwanym wzmocnieniem elbląskiej siódemki będzie też powrót po czterech latach do Elbląga Anny Lisowskiej, znanej kibicom pod panieńskim nazwiskiem Pałgan. Wychowanka Victorii Toruń reprezentowała elbląski klub w latach 1999-2004. Ostatnie dwa sezony piłkarka grała w II-ligowym niemieckim klubie TV 1905 Mainzlar. Niedawno władze elbląskiego Startu poinformowały o podpisaniu z zawodniczką kontraktu. Równocześnie zapowiadają podobne działania z dwoma zawodniczkami grającymi w I lidze. Trener Drużkowski chciałby jeszcze pozyskać do zespołu doświadczoną bramkarkę, ale dotychczasowe poszukiwania prowadzone między innymi na Białorusi nie przyniosły efektu.
     W tym pozytywnym obrazie pojawiła się nieoczekiwanie zła wiadomość. Klub Start zerwał porozumienie o współpracy z MKS Truso. Powodem zerwania są odmowy czołowych piłkarek Truso na reprezentowanie barw Startu. W związku z tym zarząd Startu już podejmuje starania o utworzenie przy klubie drużyny juniorek, która będzie stanowiła naturalne zaplecze dla zespołu grającego w ekstraklasie.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama