Przedostatni sparing na minus (piłka nożna)

Elbląg, Przedostatni sparing na minus (piłka nożna)
(fot. AD)

W meczu kontrolnym elbląska Olimpia uległa drugoligowemu Bałtykowi Gdynia 0:2. Pojedynek ten miał być ostatnim sprawdzianem przed ligą, ale z uwagi na przełożenie pierwszej wiosennej serii spotkań, żółto-biało-niebiescy mają zaplanowany jeszcze jeden test – w sobotę 6 marca o godz. 10 w Malborku ponownie zmierzą się z Kaszubią Kościerzyna.

Dobra pierwsza połowa
       Elblążanie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnią grę, szczególnie mogło podobać się pierwsze 25 minut spotkania, w trakcie których, podopieczni Tomasza Arteniuka zdecydowanie dominowali nad gospodarzami. W tym okresie stworzyli dwie dogodne okazje do zdobycia goli, ale najpierw zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Mateusz Roszak i został zablokowany, a kilka minut później do dobrego podania Olega Fedosova nie zdążył Lukas Hricov, który zamykał akcję na lewej stronie boiska. Z każdą kolejną minutą mecz stawał się bardziej wyrównany, ale nadal przewagę w środku pola mieli olimpijczycy.

Gorzej po przerwie
       Druga odsłona to już zdecydowanie słabsza postawa gości z Elbląga, którzy oddali nieco pole rywalom, a miejscowi to wykorzystali zdobywając dwa gole. Wcześniej jednak groźnie na bramkę Michała Chamery strzelali Andrzej Matwijów (po ciekawie rozegranym rzucie wolnym) i Łukasz Pietroń, jednak po jego uderzeniu piłka minęła słupek. Bałtyk na zadanie celnych ciosów czekał na do końcówki spotkania. Najpierw świetną indywidualną akcją popisał się Wojciech Trochim, który wprost ośmieszył czterech zawodników Olimpii mijając ich jak tyczki slalomowe i strzałem w róg bramki pokonał bezradnego Temura Khintubę. Drugi gol dla Bałtyku padł na sekundy przed końcem meczu, kiedy to Bartosz Szweda dokładnie dośrodkował w pole karne na głowę Dariusza Kudyby, a ten przy biernej postawie defensorów Olimpii ustalił wynik meczu.

Kadra zamknięta
       W ostatnim meczu sparingowym przed zamknięciem okienka transferowego testowano dwóch graczy. Po raz kolejny o zaufanie trenera Arteniuka walczył obrońca Lechii Gdańsk Rafał Loda, a po raz pierwszy pokazał się ukraiński defensor Ilya Gagukha. Lepiej wypadł gdańszczanin i to on jako ostatni zawodnik w przerwie zimowej dołączy do zespołu z Agrykola. Okno transferowe zamknęło się w niedzielę 28 lutego (o godz. 24:00) i klubowi działacze jedynie w poniedziałek 1 marca mają czas na potwierdzenie do gry wszystkich graczy, którzy będą mogli reprezentować drugoligowca w rundzie wiosennej sezonu 2009/10.

Prezentacja zawodników
       Po „emocjach” związanych z rejestracją zawodników w strukturach związkowych PZPN, wieczorem przyjdzie czas na nieco innego rodzaju emocje i doznania. O godz. 18 w sali kinowej Światowida odbędzie się uroczysta prezentacja zawodników Olimpii przed startem ligowych zmagań w 2010 roku. Wstęp na uroczystość jest wolny. Po jej zakończeniu odbędzie się mniej oficjalna impreza integracyjna w klubie „Odzieżowa 12” dla piłkarzy, trenerów, kibiców, sponsorów i działaczy Olimpii.

Bałtyk Gdynia – Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
       1:0 - Trochim (77.), 2:0 - Kudyba (90.)
       Bałtyk: Grubba (46. Chamera) - Siezieniewski (46. Martyniuk), Wasielewski, Granosik, Zybert (46. Król), Drzymała (46. Szweda), Pietrzyk (70. Kozerkiewicz), Trochim, Adamus (46. Byczkowski), Nadolny (46. Kudyba), Michałek
       Olimpia: Sobański (46. Khintuba) – Loda (46. Gagukha), Stankiewicz, Dremliuk (78. Strach), Byrski (78. Laskowski), Hricov (46. Pietroń), Stróż (46. Teśman), Matwijów (75. Liszko), Fedosov (46. Kołodziejski), Roszak, Roznik (46. Ambroziak)