UWAGA!

Przejedzie 600 km, by pomóc choremu koledze

Elbląg, Przejedzie 600 km, by pomóc choremu koledze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaangażował się w nagłośnienie charytatywnego rajdu giżyckiego Stowarzyszenia Sportlove Giżycko. Niezwykła inicjatywa Cezarego Bogdańskiego z Giżycka polega na pokonaniu w sumie 600 km po szklaku GreenVelo, żeby zebrać fundusze na rehabilitację Piotra Łatacza.

Cezary Bogdański, w przeszłości komendant Straży Granicznej w Elblągu, ruszył wczoraj (20 czerwca) w dwudniową podróż z Giżycka do Elbląga. Cezary, dwa lata temu po operacji krwiaka mózgu, poruszał się na wózku. Długotrwała rehabilitacja, ciężka praca i pomoc najbliższych sprawiła, że udało mu się odzyskać sprawność i dziś chce pomóc koledze ze szpitala. Udowadnia więc, że jest w formie i siada na rower, aby przejechać prawie 600 km w celu zebrania funduszy na rehabilitację Piotra.
       Piotr natomiast dwa lata temu przeżył operację krwiaka mózgu oraz wtórny udar niedokrwienny pnia mózgu. Od tego czasu nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Aktualnie ciężko pracuje nad odzyskaniem sprawności lewej ręki. Marzy o tym, aby móc zagrać z córkami w piłkę i wrócić do pracy.
       Więcej szczegółów i relacja z trasy pod tym linkiem oraz na załączonym plakacie.
       W naszym mieście planuje pojawić się dziś (21 czerwca) około godz. 19. Jedzie ściśle szlakiem GreenVelo, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów do wyjechania mu naprzeciw.
       Spotykamy się 21 czerwca o godz. 18 na polanie z wiatami w Bażantarni, aby ruszyć ,,pod prąd’’ szlakiem GrenVelo na spotkanie nieustraszonego rowerzysty (Cezary Bogdański jedzie samotnie walcząc z dokuczliwym wiatrem i trudami długiej trasy).
      
MOSiR/Stowarzyszenie Sportlove
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama