UWAGA!

Rowerami do Gdańska

Elbląg, Rowerami do Gdańska

Celem sobotniej (3 lipca) wycieczki będzie Gdańsk, który w okresie wakacyjnym jest bardzo atrakcyjnym i popularnym miejscem letnich wypadów. Oczywiście, my nie tylko będziemy leniuchować nad morzem, ale także zobaczymy kilka ciekawych miejsc. Będą to m.in.: Westerplatte, Port Północny, Twierdza Wisłoujście i... plac budowy stadionu piłkarskiego na Euro 2012.

Zapraszam osoby pełnoletnie oraz młodzież w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Udział w wycieczce jest bezpłatny i każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Serdecznie zapraszam płeć piękną.
       Długość całej trasy to około 110 km (Elbląg – Kępki – Marzęcino – Tujsk – Szkarpawa – Żuławki – Drewnica – Mikoszewo – Świbno – Przegalina – Sobieszewo – Wiślinka – Gdańsk), z czego około 30 km będzie to jazda miejska po Gdańsku. Poruszać się będziemy głównie bocznymi drogami asfaltowymi, aby uniknąć wzmożonego ruchu samochodowego. Tempo wycieczki będzie wakacyjne, nie przekraczające 20 km/h. Poza różnej jakości asfaltem zapoznamy się z krótkim odcinkiem szlaku nadwiślańskiego z Drewnicy do Mikoszewa, także przydadzą się rowery z działającą amortyzacją. Trasa wycieczki nadaje
       się zarówno dla rowerów trekkingowych, jak i oczywiście MTB.
       Przewidywane są przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Należy mieć ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, pompkę, klucze. Szczególnie zalecam także założenie kasku na głowę. Zabierzcie też stroje kąpielowe i kąpielówki. Jedziemy bez względu na pogodę.
       Zbiórka na Placu Słowiańskim w sobotę 3 lipca o godzinie 7.00. Z Gdańska wrócimy PKP PR o godz. 19.29 (pociąg w Elblągu jest o 21.03) Cena biletu + rower 20 zł.
      
Marek Kamm, oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama