Rozgromiły Łącznościowca (piłka ręczna)

Elbląg, Alesia Mihdaliova, najskuteczniejsza snajperka Startu w Szczecinie.
Alesia Mihdaliova, najskuteczniejsza snajperka Startu w Szczecinie.

W przedostatnim meczu sezonu ekstraklasy piłki ręcznej kobiet elbląski Start rozgromił 36:26 (18:15) Łącznościowca w Szczecinie. Gospodynie bardzo chciały zrewanżować się za przegrany 24:41 mecz w Elblągu i do nich należał początek spotkania, ale po 20 minutach piłkarki Startu zdominowały wydarzenia na boisku. One też zwycięstwem świętowały 1 Maja.

Łącznościowiec rozpoczął mecz w dobrym stylu, w 12 minucie prowadził 7:5 i dorzucił kolejne dwie bramki. Dopiero w 15 minucie szóstą bramkę dla Startu rzuciła Alesia Mihdaliova i prowadzenie gospodyń utrzymywało się do 20 min. Do remisu 12:12 w 21 min. elblążanki doprowadziła Katarzyna Szklarczuk, a w chwilę później Start już prowadził, kończąc pierwszą odsłoną meczu z trzybramkową przewagą.
     Po przerwie na boisku istniała już tylko jedna drużyna - elbląski Start, który systematycznie budował przewagę bramkową. W 45 min. elblążanki prowadziły 26:17 i praktycznie było po meczu. Grając rozsądnie w obronie, piłkarki Startu utrzymywały wypracowaną przewagę do końcowego gwizdka arbitrów. Nie doszło, co ważne, do żadnej kontuzji w elbląskiej ekipie.

Składy i bramki
     Łącznościowiec: Dąbrowska, Baranowska - Dutkowska 9, Śmigielska 2, Słowik 1, Cińcio 1, Łodorzyńska 2, D. Kowalewska 6, Gryglicka 1, Adamska, Mijas 2, Koper 2. Kary 6 min. Trener Jakub Zalewski.
     Start: Miecznikowska, Łoś, Ziajka - Dolegało 6, Sądej 6, Frąckiewicz 1, Cekała 6, Tutaj 2, Żurawska 4, Szklarczuk 3, Borkowska 1, Alesia Mihdaliova 7. Kary 12 min. Trener Andrzej Drużkowski.
     Sędziowali: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (Wrocław).