Rzuty karne na zwieńczenie sezonu

Elbląg, Rzuty karne na zwieńczenie sezonu

Ostatni mecz w szeregach Startu rozegrało dziś (25 maja) aż osiem zawodniczek elbląskiej drużyny. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy podejmowały szczecińską Pogoń, po 60 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 31:31. W rzutach karnych skuteczniejsze okazały się przyjezdne, które nie kryły radości z wygranej. Zobacz zdjęcia z meczu.

Pojedynek Startu z Pogonią nie miał dla naszej drużyny żadnego znaczenia jeśli chodzi o układ w ligowej tabeli. Elblążanki zapewniły sobie czwarte miejsce na koniec sezonu 2018/2019 i porażka, bądź wygrana ze szczeciniankami by tego nie zmieniły. Z kolei zespół Nevena Hrupca bardzo liczył na zwycięstwo, bo dodatkowe punkty pozwoliłyby im awansować na piąte miejsce. Wczoraj kobierzyczanki dość niespodziewanie pokonały koszalinianki i zepchnęły Portowe oczko niżej. Przed spotkaniem Joanna Waga zapowiadała, że jej drużyna chce pożegnać się z kibicami zwycięstwem. Zapewne istotne było to też dla piłkarek, które opuszczają naszą drużynę. W przyszłym sezonie w Starcie nie zagra Patrycja Świerżewska, Klaudia Powaga, Hanna Yashchuk, Paulina Uścinowicz, Joanna Gadzina, Julia Wtulich, Magda Balsam oraz Katarzyna Kozimur.
       Wynik meczu otworzyła Agata Cebula, a do wyrównania doprowadziła Katarzyna Kozimur. Swoje szanse wykorzystywała była zawodniczka Startu Daria Szynkaruk, która świetnie biegała do kontrataków i wyprowadziła Pogoń na prowadzenie 3:1. Gospodynie miały kilka okazji by szybko doprowadzić do wyrównania, jednak nie wykorzystały rzutu karnego, pomyliły się także przy kontrze. Grę swoich zawodniczek postanowił uporządkować Andrzej Niewrzawa i przy stanie 5:7 poprosił o przerwę. Po wznowieniu elblążanki szybko doprowadziły do wyrównania, świetne wejście w mecz miała Hanna Yashchuk, która wyprowadziła EKS na prowadzenie 9:8. Niestety w kolejnych akcjach nasze zawodniczki popełniały sporo błędów, szczecinianki błyskawicznie odpowiadały i w 21. minucie tablica wyników wskazywała 9:11. Chwilową niedyspozycję Startu przerwała białoruska rozrywająca, a do remisu doprowadziła Magda Balsam. Do końca pierwszej odsłony zawodów zespoły zdobywały bramki praktycznie naprzemiennie i na przerwę udały się przy wyniku 16:16.
       Po zmianie stron bramkarki co chwilę musiały wyjmować piłkę z siatki, obie drużyny skupiły się głównie na zdobywaniu bramek i co chwilę na tablicy wyników widniał remis. W 39. minucie było 21:21. Niestety w kolejnych akcjach elblążanki były nieskuteczne, oddawały rzuty obok bramki, a rywalki mozolnie budowały swoją przewagę. Po pięciu z rzędu bramkach szczecinianek, w końcu defensywę Pogoni złamała kapitan Startu. Chwilę później Patrycja Świerżewska dobrze ustawiła się w obronie, a atak wykończyła Paulina Stapurewicz. Gospodynie doszły przeciwniczki na dwa trafienia i przez długo czas gra znów była bardzo wyrównana. Ważne bramki dla elbląskiej drużyny zdobyła rozgrywająca Paulina Stapurewicz, która z zimną krwią wykorzystywała rzuty karne i już po końcowym gwizdku, także z 7. metra, doprowadziła do wyrównania po 31.
       W serii rzutów karnych skuteczniejsze były zawodniczki Pogoni, które wygrały 4:2 i dzięki dwóm punktom zakończyły sezon na miejscu piątym.

EKS Start Elbląg - SPR Pogoń Szczecin 31:31 (16:16; k. 2:4)
       Start
: Pająk, Powaga, Zalewska - Yashchuk 8, Stapurewicz 4, Trbović 4, Waga 4, Kozimur 3, Świerżewska 3, Balsam 2, Gadzina 2, Choromańska 1, Wtulich.
       Pogoń: Pruenster, Krupa, Wawrzynkowska - Szynkaruk 5, Blazević 4, Cebula 4, Janas 4, Płomińska 3, Wołoszyk 3, Zawistowska 3, Dezic 2, Urbańska 2, Bozovic 1, Agbaba, Kochaniak.

Elblążanki zakończyły rozgrywki 2018/2019 na miejscu czwartym. W przyszłym sezonie w Starcie zobaczymy sporo nowych zawodniczek. Kilka nazwisk już poznaliśmy, natomiast o kolejnych klub poinformuje najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.