Sędzia stolikowy zabrał punkt, remis Meblarzy II na zakończenie (piłka ręczna)

Elbląg, Sędzia stolikowy zabrał punkt, remis Meblarzy II na zakończenie (piłka ręczna)

W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 III ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści Meble Wójcik II zremisowali w Czersku z Borowiakiem 33:33 (16:15). Podopieczni Andrzeja Rusznickiego prawidłowo zdobyli zwycięską bramkę sekundę przez zakończeniem spotkania, jednak sędzia stolikowy bramki nie uznał.

Elbląscy szczypiorniści do Czerska udali się w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. W drużynie zabrakło kontuzjowanego Karola Stolarowicza, braci Janowiczów (sprawy rodzinne) oraz Macieja Borsukowicza (wyjazd służbowy). Pomimo tego celem Meblarzy było tylko i wyłącznie zwycięstwo, które w końcowym rozrachunku w dramatycznych okolicznościach nie zostało odniesione.
       Pierwszy kwadrans meczu znakomicie rozpoczęli elblążanie. Świetna postawa w bramce Adama Kozika oraz w polu Grzegorza Sieńkowskiego spowodowała, iż Meblarze prowadzili 11:4. W tym momencie wydawało się, że nasi szczypiorniści pójdą za ciosem i sprawę zwycięstwa rozstrzygną już w pierwszej połowie. Niestety w kolejnych minutach w szeregi Wójcika wkradła się dekoncentracja w obronie oraz nonszalancja w ataku, które bardzo szybko wykorzystali gospodarze doprowadzając do stanu 16:15 dla przyjezdnych po 30 minutach gry. Dodatkowo w 22. minucie niesłuszną czerwoną kartką został ukarany Bartosz Rusznicki, więc emocje zapowiadały się jeszcze większe.
       Druga połowa była bliźniaczo podobna do pierwszej. W bramce w dalszym ciągu bardzo dobrze spisywał się Adam Kozik, w ataku elblążanie grali spokojniej, dlatego w 49. minucie objęli prowadzenie 29:23. Niestety ostatnie dziesięć minut spotkania należało do gospodarzy, którzy w 58. minucie doprowadzili do remisu (32:32). Ostatnie sekundy meczu to prawdziwy horror. Najpierw w 59. minucie Dawid Smoliński obronił w sytuacji sam na sam rzut gospodarzy, a w odpowiedzi Meblarze zdobyli swoją 33 bramkę. Na 15 sekund przed zakończeniem spotkania bramkę wyrównującą zdobyła jeszcze ekipa z Czerska. Elblążanie nie dawali jednak za wygraną i na sekundę przez końcem zdobyli prawidłowo zwycięską bramkę, którą sędziowie główni zaliczyli, jednak sędzia stolikowy uznał, iż bramka została zdobyta po zakończonym czasie gry.
       Meblarze zakończyli sezon z bilansem 9 zwycięstw oraz 1 remisu, dystansując wyraźnie pozostałe ekipy. W najbliższych dniach zapadnie decyzja czy elblążanie przystąpią do rozgrywek w II lidze. Drużynę należy zgłosić do 15 maja i na dzień dzisiejszy nie ma na to szans, ze względu na brak pomocy finansowej z zewnątrz.

Meble Wójcik II: Adam Kozik, Dawid Smoliński - Grzegorz Sieńkowski 12, Paweł Grynis 11, Michał Grzybek 5, Krzysztof Koteluk 2, Tomasz Estal 2, Karol Wądołowski 1, Łukasz Nikoporowicz, Bartosz Rusznicki.

Pozostałe wyniki 10 kolejki:
       Szczypiorniak II Olsztyn – Bellator Ryjewo 32:34 (14:15)
       Jedynka Morąg – Olimp Bolszewo 29:44 (11:21)

Paweł Grynis

• To sędziowie główni decydują o zdobyciu bramki, a nie stolikowi. Jeżeli bramka została zdobyta w czasie gry, a sędziowie główni jej nie uznali to złamali przepis o zdobyciu bramki i klubowi przysługuje złożenie protestu!