UWAGA!

Śmigały celuloidowe piłeczki (tenis stołowy)

 Elbląg, Śmigały celuloidowe piłeczki (tenis stołowy)
fot. MOSiR

Na lodowisku „Helena” rozegrano 2. wakacyjny turniej tenisa stołowego. Przy stołach w dwóch kategoriach wiekowych o punktową zdobycz do klasyfikacji generalnej rywalizowało 21 zawodników i jedyna zawodniczka. Po serii meczów eliminacyjnych w systemie rosyjskim do decydującej walki o miejsca na podium przystąpili najlepsi w każdej z kategorii.

W półfinałowych pojedynkach uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów Daniel Stryjewski pokonał 3:2 Fabiana Sikorę, a Aleksander Ludwikowski wygrał 3:0 z Sebastianem Krajewskim. W meczu o trzecie miejsce Sebastian Makowski zwyciężył 3:0 Sebastiana Krajewskiego, a w finale Sebastian Stęplewski pokonał 3:1 Aleksandra Ludwikowskiego.
       Po podsumowaniu wyników z wszystkich gier okazało się, że turniej wygrał Daniel Stryjewski (12 pkt.), wyprzedzając Aleksandra Ludwikowskiego (11 pkt.), Sebastiana Makowskiego (10 pkt.) i Sebastiana Krajewskiego (9 pkt.).
       W kategorii Open, w decydującej fazie turnieju, Roman Grudzień pokonał 3:1 Jacka Świtalskiego, Robert Zaborowski wygrał 3:0 z Bartoszem Kępskim. W pojedynku o trzecie miejsce Jacek Świtalski zwyciężył 3:2 Janusza Krigera, a w finale Robert Zaborowski pokonał 3:1 Romana Grudnia.
       Tak więc turniej wygrał Robert Zaborowski (10 pkt.) przed Romanem Grudniem (9 pkt.), Jackiem Świtalskim (8 pkt.) i Januszem Krigerem (7 pkt.).
       Po dwóch turniejach tenisa stołowego rozgrywanych w ramach „Wakacji z MOSiR-em” w punktacji generalnej szkół prowadzi Fabian Sikora (15 pkt.), przed Sebastianem Stęplewskim (12 pkt.), Aleksandrem Ludwikowskim (11 pkt.) i Sebastianem Makowskim (10 pkt.).
       W punktacji generalnej Open najlepszy jest Jacek Świtalski (21 pkt.) przed Robertem Zaborowskim (20 pkt.), Januszem Krigerem (19 pkt.) i Romanem Grudniem (18 pkt.).
      
       Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się po 3. turnieju, który zostanie rozegrany 10 sierpnia ((piątek)  na lodowisku „Helena” przy ul. Karowej 1. Zapisy do turnieju w godz. 9.30 - 9.55. Początek zawodów godz. 10.
      
       Wyniki oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama