UWAGA!

Sparing z Zagłębiem

Piłkarki ręczne EB Startu Elbląg przygotowujące się do zbliżającego sezonu w ubiegły wtorek w hali IV LO rozegrały mecz sparingowy z zespołem Zagłębia Lubin. Trener elblążanek Jerzy Ringwelski dał szanse gry wszystkim swoim zawodniczkom.

Zagłębie Lubin, które podobnie jak nasz zespół przygotowuje się do nowego sezonu przebywa aktualnie w Gdańsku na obozie. Stąd właśnie zrodził się pomysł rozegrania meczu kontrolnego z elbląską siódemką. Niestety w zespole EB Startu zabrakło kilku podstawowych zawodniczek. W spotkaniu przeciwko Zagłębiu nie wystąpiły: Anna Pałgan (nadal leczy kontuzję kolana), Hanna Szuszkiewicz (na ostatnim treningu doznała kontuzji palca u nogi), Elżbieta Olszewska (kontuzja kolana) i bramkarka Natalia Charłamowa (narzeka na bóle barku). Bardzo dobrze natomiast spisały się nowe twarze w drużynie gospodarzy. Po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentowały Urszula Lipsa (pozyskana ze Słupii Słupsk) oraz Anna Szyrwińska (bramkarka z Reszla). Obie zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony i już dziś można stwierdzić, że wniosą wiele ożywienia do gry elbląskiego zespołu. Ponadto w drużynie EB Startu zobaczyliśmy na parkiecie Magdę Dowgiałło i Kasię Koniuszaniec (obie przeszły z zespołu juniorek). Mecz EB Startu z Zagłębiem Lubin zakończył się zwycięstwem zespołu gości 22:20.
     Zdaniem trenera Jerzego Ringwelskiego mecz z Zagłębiem był dobrym sprawdzianem umiejętności nowych zawodniczek oraz pozwolił na przećwiczenie nowych ustawień i założeń taktycznych.
     Do najbliższego piątku elbląski zespół będzie trenował dwa razy dziennie na własnych obiektach. Później piłkarki wyjadą na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do Jeleniej Góry, a stamtąd prosto na turniej do Niemiec. Pierwszy mecz ligowy zostanie rozegrany 15 września na własnym parkiecie z zespołem AKS Chorzów, beniaminkiem tegorocznych rozgrywek ekstraklasy kobiet.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama