UWAGA!

Stadionowe refleksje (piłka nożna)

Piłkarze III-ligowej Olimpii nie mogą korzystać w przygotowaniach do nowego sezonu z płyty głównej stadionu przy ul. Agrykola. Poddana ona zastała specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym, mającym poprawić trawiastą nawierzchnię. Nic się natomiast nie zmieniło wokół boiska, a sezon rozpocznie się już 11 sierpnia.

Kibice jak zawsze przyjdą na mecze swojej drużyny, by ją wspierać dopingiem, niestety, w warunkach identycznych jak w ostatnim sezonie. Sytuacja, według zapowiedzi włodarzy miasta, ma się zacząć zmieniać na lepsze już w przyszłym roku. Aktualnie powstaje dokumentacja, według której stadion ma się stać wizytówką miasta. Koncepcja przebudowy obiektu zakłada, że po stronie wschodniej powstanie zadaszona trybuna, pod którą zlokalizowane będą szatnie i zaplecze socjalne. Wszystkie trybuny dla widzów otrzymają krzesełka, a obiekt będzie oświetlony, co pozwoli rozgrywać zawody o różnych porach. Przebudowie poddana zostanie siedziba klubu.
     Koncepcja zakłada, że elbląski stadion ma pełnić dwufunkcyjną rolę. Będzie służył piłkarzom i lekkoatletom. W tej sprawie już wystąpiły kontrowersje. A budzą je sprawy zachowania bezpieczeństwa na stadionie w czasie meczów piłkarskich. Stawiać czterometrowe płoty odgradzające trybuny od murawy, które nie mają racji bytu na zawodach lekkoatletycznych? A może zamiast tego zainstalować telewizyjny monitoring? Pytań wiele, a na odpowiedzi trzeba poczekać do ostatecznego kształtu projektu modernizacji stadionu. O tym, że jest ona niezbędna, na szczęście nie trzeba już nikogo przekonywać. Być może i Elbląg uzyska swoją, choćby inwestycyjną szansę z okazji Euro 2012.
     Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
AM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Tu coś piszą o stadionie Olimpii: stadion.olimpia.elblag.pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Florek(2007-07-25)
  • Coooo!!! Jaka robudowa, przeciez ten zarzad nic nie robi, nie potrafi przez tyle lat znalezc odpowiedniego sponsora!!! A mało jest firm ktore chca wydawac pieniadze na sport w Elblągu, tylko trzeba umiec to zrobic!!! W innych klubach zarzad jest od znajdowania pieniedzy a u Nas od wydawania, Przykre bardzo :(((
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kibis elbląski 901(2007-07-25)
  • Budowanie biezni na stadionie to bzdura... Tym naszym 10 czy 15 "gwiazdom" lekkiej atletyki powinni zbudowac bieznie na Krakusa... Bieznia na Agrykola nie dosc ze bedzie niepotrzebnie pogarszala komfort ogladania meczow, to w dodatku moga wynikac z tego inne problemy (opisane w artykule)... A moze by nasz czcigodny Henryk S. skonsultował się w tej sprawie z mieszkańcami? Jestem przekonany, że 90 % bedzie przeciw biezni... BIEZNI NA STADIONIE MOWIMY NIE!!!
  • Bulgo a może ruszysz głową i przestaniesz pisać głupie hasła. Gdybyś choć trochę się na tym znał to byś wiedział, że połączenie stadionu do piłki ze stadionem lekkoatletycznym to chyba raczej konieczność a nie wymysł władz miasta. Tak, tak. W przypadku dwufunkcyjnego stadionu finansowanie na jego budowę idzie z kilku źródeł. Także ze związku lekkoatletycznego i tym podobnych dużo bogatszych od naszego klubu. W innym przypadku koszty będzie trzeba podzielić na miasto, województwo i np. klub itd., itp.. Koszty nie są małe a skąd klub będzie miał taką kasę. Aaaa zapomniałem ty mu dasz. he, he, he. I teraz powstaje pytanie czy w Elblągu mamy mieć taki obskurny stadion jak teraz czy ładny ale niestety dwufunkcyjny. Ja jestem za tą drugą opcją bo mam już dosyć takiego molocha jak ten teraz. A tobie jak się ta koncepcja nie podoba to zapraszam na nasz piękny stary stadion i siedź tam tak długo aż Olimpia będzie na tyle bogata że sama wybuduje sobie stadion, albo będzie partycypowała w kosztach. Miłego czekania.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mis Uszatek(2007-07-25)
  • czy kibice przyjda dopingowac, to nie bylbym taki pewien. W klubie jest bajzel, rzadzi olsztyn, bedzie zmiana herbu, nedzne wyniki itd. Po co komu tu stadion na 4 lige? i zawody juniorow L.A. Chore.
  • Ja też jestem przeciw dwufunkcyjnemu stadionowi. Lekkoatleci od dawna mają do dyspozycji stadion przy ul. Brzeskiej (kiedyś przy Krakusa), a przecież Elbląg nie jest ani potęgą w tej dyscyplinie sportu, ani nie ma w naszym mieście niewiadomo jak dużo lekkoatletów (wystarczy prześledzić relacje z zawodów jak i listy uczestników - niektóre konkurencje obsadzone są często przez dwóch, trzech zawodników). Po co więc drugi stadion lekkoatletyczny w mieście? Nie trafia do mnie także argument, że jeśli będzie to stadion dwufunkcyjny to pieniądze wyłoży także związek lekkoatletyczny. Nawet jeśli tak by było, to ile kasy da ten związek? Może wystarczy na bieżnię taratanową? Może, ale mocno wątpię. Jeśli byłby to stadion typowo piłkarski to oczywiste jest, że odpada koszt instalacji bieżni, tak więc niepotrzene byłoby wsparcie związku lekkoatletycznego, a z całą pewnością związek ten nie da więcej pieniędzy niż wynosi koszt bieżni - oby starczyło na jej ułożenie to, co ewentualnie by dali. Reasumując, w naszej sytuacji stadion typowo piłkarski byłby lepszym rozwiązaniem. Takie jest moje zdanie. Oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Obiektyw.(2007-07-25)
  • W stu procentach zgadzam się z Obiektywem. Zamiast na bieżnię lepiej wydać pieniądze na podgrzewaną murawę. Takie boiska to w Europie już norma. Byłem w Norwegii, gdzie miasteczka kilkutysięczne posiadają boiska z podgrzewaną murawą i są one dostępne dla wszystkich. Posiadają także sztuczne oświetlenie, więc można z nich korzystać nie tylko w różnych porach dnia, ale także o każdej porze roku. Może w tym kierunku pójść w naszym mieście?
  • Budowanie biezni to koniecznosc? A czy ktorykolwiek z naszych stadionow na Euro 2012 bedzie miec takowow bieznie? Odp: NIE, BO TO STRATA PIENIEDZY, KTORE MOZNABY ZAINWESTOWAC W PODGRZEWANA MURAWE. Co do finansowania, to nie ma co sie ludzic ze cala kase wylozy jakis zwiazek lekkoatletyczny - kasa bedzie pochodzic z Unii i budzetu miasta, moze jacys sponsorzy prywatni... Bieznie moga zbudowac, ale NIE NA STADIONIE...
  • to ma być stadion z trybuną , ale tylko dla polityków, kilku cwaniaków działaczy, dla plebsu w dalszym ciągu chmurka
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    bugi545(2007-07-26)
Reklama