UWAGA!

Start liczy na grę w lidze zawodowej

 
Elbląg, Start liczy na grę w lidze zawodowej
fot. Anna Dembińska

Siedem nowych zawodniczek zobaczymy w przyszłym sezonie w EKS Start Elbląg. Klub złożył wymaganą dokumentację licencyjną, jednak czy zagra w lidze zawodowej dowiemy się najprawdopodobniej dopiero w lipcu.

Dobiegają końca rozrywki PGNiG Superligi kobiet sezonu 2018/2019. Elblążanki czeka jeszcze pojedynek ze szczecińską Pogoń w najbliższą sobotę (25 maja), jednak nie zmieni on sytuacji naszej drużyny w ligowej tabeli. Dla kilku zawodniczek będzie to ostatni występ w barwach Startu, bo od przyszłego sezonu zasilą inne kluby. Patrycja Świerżewska zagra w norweskim Byasen Handball Elite, Hanna Yashchuk zasili hiszpański Rincon Fertilidad Malaga, do Islandii wybiera się Klaudia Powaga, klub najprawdopodobniej opuści też Joanna Gadzina i Paulina Uścinowicz.
       Wiadomo już, że od przyszłego sezonu kobiece zespoły mają grać w lidze zawodowej. Najważniejszym kryterium, by do niej przystąpić, jest wymagany minimalny budżet, który opiewa na kwotę 1,4 mln. zł. Poza tym kluby starające się o grę w lidze zawodowej nie mogą mieć zobowiązań wobec zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz pozostałych pracowników. Muszą także spełnić określone kryteria marketingowe, infrastrukturalne i organizacyjne.
       Zarząd Startu Elbląg przystąpił do procesu licencyjnego, złożył wszystkie wymagane dokumenty i czeka na decyzję komisarza ligi.
       - Złożyliśmy akces do ligi zawodowej, a czy spełnimy wszystkie wymagane kryteria, okaże się na początku lipca - powiedział prezes rady sponsorów Paweł Jankowski. - Trwa weryfikacja dokumentów i mamy nadzieję, że będziemy w tej lidze. Jesteśmy w stanie zebrać wymaganą kwotę 1,4 mln. zł. Mamy pewne niezrealizowane zobowiązania, ale mamy nadzieję, że wszystko się ułoży. 30 czerwca będzie rozliczone pierwsze półrocze i wtedy będziemy wiedzieć dokładnie, jakie mamy zobowiązania i należności. Mają się też rozstrzygnąć konkursy, rozmawiamy ze sponsorami. Jesteśmy dobrej myśli. Nie po to zatrudniamy nowe zawodniczki, żeby nie wystartować w lidze zawodowej - dodał Paweł Jankowski.
       Kilkanaście dni temu informowaliśmy o zawodniczkach, które mają zasilić Start. Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi kandydatkami do gry w Elblągu. - Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będziemy już mieli wszystkie zawodniczki zakontraktowane, w sumie będzie ich aż siedem: trzy skrzydłowe, trzy rozgrywające i bramkarka. Chcemy też wypożyczyć dwie piłkarki, żeby zmieniły środowisko i spróbowały swoich sił w innych zespołach - podsumował Paweł Jankowski.
      

       Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.p
l
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama