UWAGA!

Stresu nie ma, jest wola walki

 
Elbląg, Sebastian Makowski powalczy o medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Judo w Sofii
Sebastian Makowski powalczy o medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Judo w Sofii (fot. Michał Skroboszewski)

Za dziesięć dni Sebastian Makowski, zawodnik UKS Olimpia Judo Elbląg, będzie walczył podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Judo w Sofii. Stresu jeszcze nie odczuwa, ale ma świadomość mocy konkurentów. - Jestem jednak "czarnym koniem" tych zawodów, bo nikt mnie nie zna - przyznaje z uśmiechem 18-latek. Jego trener jest optymistą: - Zawsze mu powtarzam, by dobrze walczył, bo jeśli będzie dobrze walczył to wygra - mówi Leszek Wilk.

Sebastian Makowski rozpoczął swoją przygodę z judo, bo na trening przyprowadził go tata.
       - Chciałem bić się w klatce, ale byłem za młody - przyznaje dziś zawodnik UKS Olimpia Elbląg. - Trafiłem na trening judo i nie zamierzam zmieniać tej dyscypliny sportu.
       I słusznie, bo w judo odnosi sukcesy. Po brązowym medalu na Pucharze Europy, przyszło powołanie do kadry Polski juniorów.
       - Cieszę się, że ciężka praca zaprocentowała - mówi Leszek Wilk, trener w UKS Olimpia Elbląg. - To wielki sukces dla elbląskiego judo, dla całego środowiska, bo tworzymy wspaniałą atmosferę z innymi klubami, trenujemy razem, wspieramy się, razem jeździmy na zawody. Jednak w sposób szczególny jestem dumny, że akurat Sebastian jest z naszego klubu. Na jego wynik pracował cały sztab ludzi.
       Sebastian w tym roku wszedł w wiek juniora i od razu zdobył kwalifikacje na mistrzostwa Europy. W Sofii (13-16 września) zadebiutuje w kadrze narodowej.
       - To było dla mnie zaskoczenie - przyznaje zawodnik UKS Olimpia Elbląg. - Zdobyłem trzecie miejsce na Pucharze Europy i trener zobaczył moje walki, a przede wszystkim nastawienie do walki, to, że nie bałem się przeciwnika. Powołał mnie na zgrupowanie i zobaczył, jak się biję i tak już zostało. Konkurencja w kadrze Polski jest jednak duża - zauważa Sebastian Makowski. - Jestem tam najmłodszy, są silniejsi od mnie fizycznie. Szczególnie mocny jest zawodnik z Bytomia.

  Elbląg, Kciuki za Sebastiana trzymają prezydent Elbląga Witold Wróblewski i trener Leszek Wilk
Kciuki za Sebastiana trzymają prezydent Elbląga Witold Wróblewski i trener Leszek Wilk (fot. MS)

- Naszym marzeniem jest, by Sebastian był olimpijczykiem z Elbląga - patrzy w przyszłość Leszek Wilk. - Myślę, że Francja jest w jego zasięgu, bo w Paryżu będzie następna olimpiada, po tej najbliższej - w Tokio. Sebastian będzie już wtedy w wieku seniorskim i z takimi umiejętnościami będzie mógł walczyć o najwyższe cele.
       Dzisiaj (3 września) Sebastian Makowski rozpoczął rok szkolny w IV LO w Elblągu (jest w klasie maturalnej), jutro wyjeżdża do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, a później już na mistrzostwa Europy do Sofii. Czy towarzyszy mu stres?
       - To moja pierwsza tak ważna impreza, ale na razie nie czuję stresu - przyznaje kadrowicz. - Zacznie się pewnie, gdy przyjadę na miejsce, zważę się, zobaczę matę. O tym, z  kim będę walczył podczas mistrzostw dowiem się dzień przed zawodami - kontynuuje Sebastian Makowski. - Konkurencję znam, oglądamy przecież Puchary Europy. Jest jeden Rosjanin, najmocniejszy i poza zasięgiem, ale zobaczymy. Ja jestem "czarnym koniem", bo nikt mnie nie zna - przyznaje z uśmiechem młody elblążanin.
       Natomiast stres już towarzyszy trenerowi Wilkowi.
       - Już jest wielki niepokój, ale jestem optymistą. Zawsze powtarzam Sebastianowi, by dobrze walczył, bo jak będzie dobrze walczył to wygra - kończy Leszek Wilk.
       Kciuki za naszego kadrowicza trzyma też prezydent Elbląga Witold Wróblewski i deklaruje wsparcie.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama