UWAGA!

Studentka EUH-E wywalczyła srebrny medal

 Elbląg, Studentka EUH-E wywalczyła srebrny medal
fot. nadesłane

Patrycja Grześkowiak studentka fizjoterapii Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu jako reprezentantka Kadry Narodowej Polski we wrześniu brała udział w Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan w Chicago, w których udział wzięło 350 najlepszych zawodników z ponad dwudziestu państw. Elblążanka wywalczyła srebrny medal w kumite drużynowym wraz z Martą Dąbrowską, Kamilą Wardą oraz Justyną Paczkowską przegrywając jedynie z reprezentacją Anglii.

Patrycja bardzo dobrze wystartowała również w kategorii indywidualnej zajmując piąte miejsce, po przegranej walce o strefę medalową ze Szwedką Arnelą Husie (na 25 zawodniczek).
       - To dla mnie ogromny sukces, o którym nawet nie śniłam – mówi Patrycja Grześkowiak.- Trenuję karate od 13 lat i takie osiągnięcie daje mi ogromną mobilizację do dalszej pracy, gdyż wiem że praca i wysiłek, który wkładam na codziennych treningach przynosi efekty. To niesamowite uczucie stanąć na podium Mistrzostw Świata jako reprezentant Naszego Kraju wśród tak wspaniałych zawodników. To był mój pierwszy wyjazd na tak poważne zawody i jest to dla mnie zdecydowanie nowe doświadczenie, podczas którego bardzo wiele się nauczyłam.
       Wyjazd Patrycji na Mistrzostwa Świata do Chicago został dofinansowany m.in. przez Elbląska Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną .
       - Jesteśmy bardzo dumni z naszej studentki, która osiąga tak wybitne wyniki w sporcie. Cieszymy się z jej sukcesów i kibicujemy jej dalszej karierze sportowej – mówi kanclerz Henryk Fall.
       Patrycja Grześkowiak jest zawodniczką Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Walki A.K. Andrex w Elblągu. Pod pilnym okiem trenera Jana Zamojcina (V dan). Patrycja należy do Narodowej Kadry Polski Seniorów, co zobowiązuje ją do wyjazdów na zgrupowania kadry, gdzie trenuje wraz z najlepszymi zawodnikami z naszego kraju. Do najważniejszych osiągnięć Patrycji, poza Mistrzostwami Świata, w ostatnim okresie należą między innymi:
       • 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w kategorii wagowej -68kg (Białystok 2011)
       • 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w kategorii open (Białystok 2011)
       • 2 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF w kategorii wagowej -68kg
       • 3 miejsce na Pucharze Europy „Harasuto Europe Cup” (Łódź 2011)
       • 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w kategorii wagowej -68kg ( Bydgoszcz 2010)
       • 3 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF w kategorii open (Bydgoszcz 2010)
      
       - Karate to dosyć specyficzny sport, który wymaga wiele zaangażowania i pracy nad doskonaleniem umiejętności, które w efekcie mają doprowadzić do jedności między ciałem a umysłem. Zawody polegają na zdobywaniu punktów poprzez ataki ręczne oraz nożne. Wygrywa najlepszy, jednak to nie wszystko. Nie trudno jest uderzyć, o wiele trudniej jest ten atak skontrolować, dlatego w karate przyznawane są również ostrzeżenia za zbyt mocny kontakt, wyjścia za matę czy też uciekanie przed przeciwnikiem, jak również narażanie się na kontuzję oraz brak samoobrony. Ostrzeżenia mogą doprowadzić do dyskwalifikacji zawodnika, co wyklucza go z dalszych rozgrywek – wyjaśnia Patrycja.
      

 


       Elblążanka po powrocie z Mistrzostw Świata otrzymała Nagrodę Rektora (zdjęcie powyżej; od lewej: Kanclerz EUH-E Henryk Fall, Patrycja Grześkowiak, Jacek Perliński Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E, Aneta Mieczkowska Kierownik Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E)
      

---------- Artykuł sponsorowany ----------

      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama