Szczęśliwa wygrana, pechowy mecz (piłka ręczna)

Elbląg, Elblążanie wygrali pierwszy mecz w sezonie
Elblążanie wygrali pierwszy mecz w sezonie (Fot.AD)

Zespół Wójcik Meble-Techtrans Elbląg wygrał z UK AZS Bydgoszcz 29-26 (11-13). Elblążanie wygrali dzięki dobrej grze w końcowej części spotkania. Niestety mecz pechowo zakończył się dla Filipa Korzeniowskiego, który zerwał ścięgno Achillesa. Zobacz wyniki I ligi i fotoreportaż.

Kolejny raz elblążanie zaczęli mecz jakby byli sparaliżowani. W spotkaniu z Bydgoszczą zespół miał grać z impetem udowadniając kibicom, a w szczególności sobie, że słaba dyspozycja w poprzednich dwóch kolejkach jest już historią. Niestety nawet beniaminek sprawił wiele kłopotów naszym zawodnikom, a bramkarz AZS-u Maciej Pieńczewski obronił aż 27 sytuacji rzutowych. Pierwszą bramkę rzucił z kontry Tomasz Kwiatkowski, ale to akademicy mogli się cieszyć z lepszego początku, ponieważ w 5 minucie wygrywali już 5-1. W tym czasie spektakl pt. ,,Jak się robi z bramkarza mistrza świata” powoli się rozkręcał. W 10 minucie było 8-3 dla Bydgoszczy i trener Grzegorz Czapla zmuszony był wziąć czas. Reprymenda udzielona zawodnikom nic nie pomogła, zawodnicy dalej razili nieskutecznością. W jednej z akcji wydarzyła się tragedia dla piłkarza Wójcik Meble-Techtrans. Filipowi Korzeniowskiemu, który w grudniu zeszłego roku zerwał ścięgno Achillesa, odnowiła się kontuzja. Zawodnik natychmiast pojechał do szpitala. Wracając do meczu, w końcówce pierwszej połowy bydgoszczanie opadli z sił, co pozwoliło naszym zawodnikom zniwelować straty. Na przerwę schodzili przegrywając 13-11. Początek drugiej części spotkania rozpoczął się od dwóch bramek Michała Gryza i Macieja Dawidowskiego. Remis nie trwał długo, szybko na prowadzenie Akademików wyprowadził Łukasz Wiśniewski. W 32 minucie Michał Gryz dostał karę dwóch minut, okazując słownie swoje niezadowolenie został dodatkowo ukarany, co w konsekwencji skończyło się na czerwonej kartce. To już trzecia z rzędu czerwień dla ,,Kebaba”. Do 50 minuty bydgoszczanie grali mądrze, a przy świetnej dyspozycji swojego bramkarza prowadzili 24-21. Mogło się wydawać, że nasi zawodnicy już nie dadzą rady wygrać. Na szczęście wszystko potoczyło się bardzo dobrze dla Elbląga. W 57 minucie przy remisie 26-26, Maciej Dąbkowski wyprowadził zespół na prowadzenie. Akademicy próbując odrobić straty oddali nieprzygotowany rzut, po którym zostali z kontrowani. Nie chcąc stracić kolejnej bramki jeden z bydgoszczan sfaulował Macieja Dawidowskiego, a ten wykorzystał rzut karny. Ostatnią bramkę meczu na 29-26 dla Wójcik Meble-Techtrans rzucił Grzegorz Szczepański, jeden z najskuteczniejszych zawodników z Elbląga. Zobacz tabelę I ligi.
       Bramki dla Wójcik Meble-Techtrans: Mirosław Ośko 5, Grzegorz Szczepański 5, Maciej Dawidowski 5, Tomasz  Kwiatkowski 4, Michał Gryz 3, Leszek Michałów 2, Tomasz Maluchnik 2, Robert Długosz 2, Maciej Dąbkowski 1, Piotr Sadowski, Filip Korzeniowski, Tomasz Janowicz
       Jerzy Kruszewski, kierownik zespołu: Mam pretensje do chłopaków o styl w jakim grali ten mecz. Nie liczyłem na łatwe zwycięstwo, ale z takim poziomem jaki pokazaliśmy, to raczej na punkty z mocniejszymi przeciwnikami nie ma co liczyć. Muszę sobie wyjaśnić kilka spraw z zawodnikami. Mam wrażenie, że niektórzy w ogóle nie chcą podnosić swoich umiejętności. Za tydzień czeka nas mecz z bardzo mocnym Szczecinem, nie chcę naszej klęski.