UWAGA!

To sport dla każdego

 Elbląg, Tak świętowano 10-lecie klubu
Tak świętowano 10-lecie klubu (fot. Anna Dembińska)

Chodzą razem po Bażantarni, bo wiedzą, że tak jest raźniej, a przede wszystkim przyjemniej. Zaczynali jako sekcja, teraz są dużą grupą, która nie tylko trzy razy w tygodniu maszeruje po lesie z kijkami, ale i uczy tego innych. Klub Sportowy Elbląskie Włóczy-kije ma już 10 lat. Zobacz zdjęcia z jubileuszowego marszu. 

Jubileuszowy marsz na pięć kilometrów w Bażantarni, swojska grochówka, ognisko z kiełbaskami i quiz wiedzy nie tylko o tym podmiejskim lesie, ale i o klubie czy nordic walking – tak w sobotę (3 lutego) świętowano 10-lecie Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-kije.
       - Zaczynaliśmy przy EL WOPR - Elbląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym - jako sekcja. Od trzech lat jesteśmy samodzielnym klubem. Obecnie liczy on około sto osób – mówiła Urszula Wolna, która od początku jest prezesem klubu. - Organizujemy mnóstwo imprez, tu, w Bażantarni. Uczymy chodzenia, mamy siedmiu instruktorów, sędziów, mamy przewodników, uczestniczymy w zawodach. W 2017 roku, w Pucharze Bałtyku, zajęliśmy szóste miejsce jako klub, a nasz kolega – Bogdan Klarkowski – zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski.
       Klub organizuje również marsze okolicznościowe, współpracuje z różnymi instytucjami, prowadzi otwarte warsztaty w Bażantarni, podczas których można nauczyć się prawidłowego chodzenia z kijami do nordic walking.
       - Spotykamy się trzy razy w tygodniu: w sobotę, w niedzielę oraz w środę. Przyjść może każdy, bez względu na wiek – dodała Urszula Wolna.
       Najstarsza klubowiczka – Maria Dudek – chodzi razem z Elbląskimi Włóczy-kijami od samego początku. Po raz pierwszy z nordic walking zetknęła się podczas marszu, który klub organizował razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.

  Elbląg, To sport dla każdego
fot. Anna Dembińska

- Potrzebuję spotkań z ludźmi, bo mieszkam sama, w dość dużym mieszkaniu. W związku z tym jest mi strasznie nudno. Dlatego dwa razy w tygodniu chodzę do klubu seniora, raz w tygodniu tu [na marsze organizowane przez Włóczy-kije – red.], a raz na Uniwersytet Trzeciego Wieku – opowiadała Maria Dudek. - Namawiam ludzi, żeby spróbowali, wielu jednak nie chce, jakoś tak to odwlekają... Ale moja córka zaczęła chodzić z kijkami. Ona pracuje, więc może tylko w sobotę i w niedzielę.
       Do Elbląskich Włóczy-kijów należy również Michał Dreger. Nordic walking uprawia od kilku lat, od trzech jest członkiem klubu. Startuje również w zawodach.
       - Jest to taki sport, gdzie pracują mięśnie, które nie pracują na przykład przy bieganiu. Całe ciało jest w ruchu, od kostek po szyję. Trzeba również powiedzieć wyraźnie, że kije nie służą do podpierania, a do aktywnego chodzenia – wyjaśniał klubowicz i dodał: - To sport dla każdego, od trzech do stu trzech lat.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo dla Was !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  dawidson(2018-02-03)
 • Gratuluję jubileuszu Ale mam małą prośbę. Jak zobaczycie rowerzyste za wami to ustapcie mu przejazdu Pewnie podziękuję zamiast komentować ignorancje niektórych z was
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Z i e l a r z (2018-02-03)
 • czy mnie oczy nie mylą, ten w dresiku i czarnej czapeczce to wróbel????
 • Czy ktoś zna tego Pana w szarym dresie za tom Paniom w białym? mam już 68 lat ale jak widzę takiego ogiera to coś mi każe się z nim spotkać , proszę o info
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  nabuzowana Helenka(2018-02-03)
 • Nie czepiajcie się. Pan Prezydent poświęca swój wolny czas na opiekę nad tym towarzystwem, które zostało wyprowadzone na spacer z domu starców.
 • Panie Wróblewski niebawem wybory i czas się POżegnać ze stanowiskiem prezydenta miasta. Nie ma umowy na dostawę ciepła same ćwiczenia na rozgrzewkę nie wystarczą.
 • Ale jaja! Kogo tu widzę prezydenta miasta pana Wroblewskiego, króry patrząc na jego posturę raczej na ruchem nie przepada, a i widzę jeszcze byłego wiceprezydenta któremu zdrowie nie pozwoliło pełnić tej funkcji za to w zamian bez konkursu został z nadania politycznego dyrektorem zespołu szkół. Ważne by przed wyborami zacząć dbać o zdrowie i pokazać się plebsowi jedynej słusznej prasie.
Reklama