Trzy punkty Olimpii z Drwęcą (piłka nożna)

Elbląg, Trzy punkty Olimpii z Drwęcą  (piłka nożna)
(fot. WS, archiwum portEl.pl)

Piłkarze Olimpii Elbląg wracają z Nowego Miasta Lubawskiego z dorobkiem trzech punktów. Wygrali z Drwęcą 2:0 (2:0).

Udana rehabilitacja
       Po dość niespodziewanej porażce z Huraganem Morąg wielu kibiców zastanawiało się jak nasza drużyna zaprezentuje się w wyjazdowym pojedynku z mającą aspiracje do awansu do II ligi Drwęcą. Na szczęście elblążanie pokazali, że ostatni mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Piłkarze trenera Adama Borosa już po pierwszej odsłonie prowadzili 2:0 i pewnie zdobyli komplet punktów.

Przewaga Olimpii

Pierwsza odsłona toczyła się pod dyktando Olimpii. Elblążanie byli zdecydowanie więcej przy piłce i konstruowali groźne akcje. W 27 min. drużyna z Agrykoli zdobyła prowadzenie. Po rzucie rożnym do piłki wybitej przed pole karne dopadł Łukasz Pietroń i pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Drwęca próbowała odrobić straty, ale nasi piłkarze kontrolowali sytuację i po kilku minutach podwyższyli prowadzenie. Piłkę w środku pola przejął Rafał Pietrewicz, podał do Jakuba Bojasa, a ten trafił do siatki. Do przerwy żółto-biało-niebiescy prowadzili 2:0.

Kontrola wyniku

W drugiej połowie walczący o odrobienie strat gospodarze zagrali innym ustawieniem, z trójką obrońców. Miejscowi byli więcej przy piłce, ale to elblążanie po przejęciach i kontratakach byli bliżej zdobycia kolejnych bramek. Zabrakło dokładności i ostatecznie skończyło się na wygranej dwoma trafieniami.

Kolejny wyjazd

Przed Olimpią kolejny mecz wyjazdowy. Nasi piłkarze zagrają w najbliższą niedzielę w Dąbrowie Białostockiej z miejscowym Dębem i liczymy, że zdobędą kolejne trzy punkty. Początek meczu o godz. 15.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

Łukasz Pietroń 27, Jakub Bojas 36

Zobacz tabelę III ligi

Olimpia: Tułowiecki — Szawara, Szuprytowski, Kowalczyk, Iwanowski, Pietroń (85' Wojtkiewicz), Kuczkowski (62' Graczyk), Pietrewicz, Stępień, Kopycki (58' Kołosow), Bojas (76' Czerniewski)

Wyniki 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:
       Olimpia Olsztynek - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:0, Olimpia Zambrów - Puszcza Hajnówka 7:1, Concordia Elbląg - Rominta Gołdap 0:0, Znicz Biała Piska - KS Wasilków 1:1, Warmia Grajewo - Płomień Ełk 1:1, Sokół Ostróda - Jagiellonia II Białystok 0:1, MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 7:0, Huragan Morąg - Start Działdowo 1:1, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Elbląg 0:2.