UWAGA!

Ultra Wysoczyzna zbliża się wielkimi biegowymi krokami

 Elbląg, Tak wygląda medal Ultra Wysoczyzny, którzy uczestnicy otrzymają na mecie
Tak wygląda medal Ultra Wysoczyzny, którzy uczestnicy otrzymają na mecie (fot. Labosport)

24 kwietnia Wysoczyzna Elbląska stanie się areną zmagań zawodników, którzy wystartują w pierwszej edycji Ultra Wysoczyzny. Ponad 800 zawodników pokona cztery trasy (80 km, 52 km, 25 km, 12 km) poprowadzone bardzo wymagającymi i urokliwymi, leśnymi terenami znajdującymi się pomiędzy Elblągiem a Tolkmickiem. Przyjezdni z pewnością przekonają się, że Wysoczyzna Elbląska nie bez powodu jest nazywana Bieszczadami Północy.

Miasteczko zawodów Ultra Wysoczyzny znajdować się będzie w okolicy Restauracji Myśliwska i muszli koncertowej. To tutaj znajdować się będą starty dystansów 80 km, 25 km oraz 12 km, a także meta wszystkich dystansów. Start dystansu 52 km zlokalizowany będzie w Tolkmicku, na placu Wolności.

Zawodnicy dwóch krótszych dystansów rywalizować będą na terenie elbląskiej Bażantarni, natomiast „ultrasi” przebiegną przez całą Wysoczyznę Elbląską, odwiedzając nieznane szerzej miejsca, jak np. Dolina Grabianki, Kadyński Las, Szwajcaria Próchnicka czy Las Cegielniany. Przebiegną również przez okoliczne miejscowości, takie jak Jagodnik, Pagórki, Kadyny, Suchacz czy Łęcze. Na trasie zlokalizowane będą punkty odżywcze, na których zawodnicy będą mogli skosztować lokalnych specjałów i integrować się z lokalną społecznością. Dodatkową klasyfikacją Ultra Wysoczyzny będą Mistrzostwa Elbląg w Biegach Górskich, które odbędą się na dystansie 25 km, podczas którego zawodnicy pokonają 1000 m przewyższenia.

Podczas wydarzenia odbędą się imprezy towarzyszące. W sobotę, 23 kwietnia, w Restauracji Myśliwska odbędą się prelekcje o tematyce biegowej. Pierwszym prelegentem będzie elblążanin Jakub Gdula – fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego, który opowie o zdrowotnych aspektach treningu biegowego. Drugą prelekcję poprowadzi Jarosław Gonczarenko – rekordzista Głównego Szlaku Beskidzkiego, który pokonał 500 km i 22000 m przewyższenia w 95 godzin. Opowie o kulisach bicia rekordu.

Jedna z części Ultra Wysoczyzny będzie poświęcona dzieciom i młodzieży. Odbędą się zawody biegowe dla dzieci na dystansach 200m, 500m oraz 1000m, a także zabawy i animacje, podczas których najmłodsi będą mogli aktywnie spędzić czas. Natomiast po imprezie odbędzie się after party dla zawodników, które odbędzie się w Restauracji Myśliwska.

Zapisy na Ultra Wysoczyznę 2022 trwają. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów. Zachęcamy do odwiedzenia profilu FB imprezy.

 

Sponsor tytularny: Meble Wójcik

Sponsorzy: Brooks, Waitw

Gospodarze: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Nadleśnictwo Elbląg

 

 

Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Labosport

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama