UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Vancouver i pusta kasa miasta

Elbląg, Aneta Rękas-Woźna odbiera od Grzegorza Nowaczyka czek na 5 tys. zł
Aneta Rękas-Woźna odbiera od Grzegorza Nowaczyka czek na 5 tys. zł (fot. AD).

Czek na 5 tys. zł otrzymała wczoraj (25 lutego) Aneta Rękas-Woźna, prezes elbląskiego Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” od Grzegorza Nowaczyka, członka Zarządu Województwa. Wcześniej podpisała umowę sponsorską z Urzędem Marszałkowskim, na mocy której to wsparcie trafi do pierwszego w historii Elbląga sportowca-paraolimpjczyka Sylwestra Flisa, uczestnika Zimowej Paraolimpiady w Vancouver. Wcześniej wsparcia Flisowi odmówiły władze Elbląga.

O drodze Sylwestra Flisa, zamieszkałego w Elblągu sportowca niepełnosprawnego na paraolimpiadę, informowaliśmy w publikacji „Sportowa promocja „Mazury Cud Natury” w Vancouver”. W umowie, jaką wczoraj podpisano, sprecyzowano zadania, które przyjął sportowiec podczas swego pobytu w Kanadzie. Wiadomo, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na tej rangi zawodach, nie będzie mógł promować naszego regionu napisami na ubiorze i specjalnie przystosowanym sprzęcie podczas startów. Ale będzie to robił w innych miejscach (np. na spotkaniach z kibicami i dziennikarzami). Przed wyjazdem do Vancouver otrzyma specjalnie przygotowane materiały promocyjne i z pewnością przyczyni się do spopularyzowania województwa na świecie.
       Sylwester Flis jest mieszkańcem Elbląga, pracownikiem elbląskiej firmy Energa Kogeneracja (dawnej Elektrociepłowni), trenerem hokeistów na sledgach reprezentacji Polski, utworzonej na bazie naszej drużyny IKS „Atak”. Można więc było oczekiwać, że zdobywając jako pierwszy w historii Elbląga kwalifikacje na zimową paraolimpiadę, uzyska sponsorskie wsparcie od władz miasta. Nic z tego – odpowiedzią na złożony w ratuszu wniosek była informacja, że na to brakuje środków w miejskiej kasie.
       Jak do takiej decyzji ma się kwestia promocja Elbląga, bo nie ulega wątpliwości, że już sam start na paraolimpiadzie elblążanina jest wyborną okazją do prezentacji miasta. Należy żałować, że tego faktu nie cenią w ratuszu.
       Kierownictwo IKS „Atak” zabiega o pozyskanie wsparcia z innych źródeł. Wszystko wskazuje, że pozytywnie zakończą się prowadzone rozmowy z zakładem pracy Sylwestra Flisa..
       Kilkutysięczna kwota, jaką z Olsztyna otrzymał Sylwester Flis, pomoże mu lepiej przygotować się do startów w Vancouver, gdzie będzie rywalizował w biegach płaskich. Aktualnie znany z ambicji sportowiec przed wyjazdem do Kanady przebywa na cyklu treningowym w Szklarskiej Porębie. Chce jak najlepiej zaprezentować swoje miasto i województwo na paraolimpiadzie.
       Do Elbląga Sylwester Flis przyjedzie 3 marca na pożegnalne spotkanie w klubie przed odlotem na zawody. Tradycyjny znicz olimpijski na X Zimowej Paraolimpiadzie w kanadyjskim Vancouver zapłonie 12 marca.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a czego sie spodziewac po belfrze. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
 • Ach ten Nowaczyk- jak bardzo chce być preziem. A słonina i tak wygra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
 • A z czyjej kasy poszły te pieniądze - sponsoring za publiczne pieniądze, to coś w stylu tego facia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2010-02-26)
 • brak kasy na promocję Elbląga, po co więc tyle osób utrzymywać w biurze promocji miasta ? Kiedyś były 3-y osoby i robiły tyle samo, albo więcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
 • Nowaczyk na prezydenta najlepszy kandydat. Słonina dostanie takie baty ze szok. Ta kadencja obecnego prezydenta jest bardzo zła same nietrafione rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  qwq(2010-02-26)
 • Bardzo fajnie, ze takie rzeczy wspiera Pan Nowaczyk. Gratuluje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maxito(2010-02-26)
 • brak uznania i doceniania ludzi, którzy swoją pracą i postawą robią wiele miedzy innymi dla tego miasta i w tym mieście sławiąc go, często swoimi tylko środkami i możliwościami !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
 • młody, otwarty i nieobojętny na ludzi, wydarzenia- brawo !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
 • jak patrzę na włodarzy tego miasta to wymioty są niczym w porównaniu do tego co o nich myślę. Patafiany kasę z friko biorą a o ludziach zapominają. Jedyną promocję w tym mieści to w hipermarkecie można zobaczyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zły(2010-02-26)
 • Kondek Jak się nie wie kto jest głównym sponsorem klubu "ATAK" i kto gro środków przekazuje, to lepiej się nie wypowiadać na portalu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kondek(2010-02-26)
 • hokus pokus bec. .. Nowaczyk! co to jest ? Prywata? Kasa czyja dał swoją, czy "nasza" to kto powinien dostać podzięlowania. Mam juz tego Nowaczyka dosyć w mediach byle bzura i Nowaczyk! Człowieku gdzie ty masz honor i ambicję trochę więcej skromności uczciwości i transparentnosci. Gdzie jest praca dla młodych? Dlaczego sa bezdomni w naszym mieście? Dlaczego na zabiegi w szpitalu trzeba czekać 2 lata?Tu sie wykaż jako członek zarzadu województwa! Mniej populizmu ! czyny i nie słowa! PO w Elbląskim wydaniu jest nie do zaakceptowania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bufony!(2010-02-26)
 • Takiemu ambitnemu sportowcowi odmówić? wiadomo, że wszyscy dzielą publiczne pieniądze, ale trzeba wiedzięć na co i komu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-26)
Reklama