W końcu... Concordia wygrywa na wyjeździe

Elbląg, Pomarańczowo-czarni sięgnęli po 3 punkty na wyjeździe
Pomarańczowo-czarni sięgnęli po 3 punkty na wyjeździe (fot. Sebastian malicki, arch. portEl.pl)

Nareszcie... Dopiero z piątego wyjazdowego spotkania w III lidze Concordia przywiozła 3 punkty. Dziś w Skierniewicach podopieczni Łukasza Nadolnego pokonali tamtejszą Unię i po raz pierwszy w tym sezonie wracają do Elbląga ze zwycięstwem.

W 10. kolejce rozgrywek grupy pierwszej III ligi doszło do pojedynku dwóch zespołów, które w środku tygodnia walczyły w Pucharze Polski. Unia Skierniewice – zdobywca pucharu w województwie łódzkim podejmowała triumfatora tych rozgrywek w województwie warmińsko – mazurskim – Concordię Elbląg. Obie drużyny nie zdołały się zakwalifikować do drugiej rundy PP.

Podopieczni Łukasza Nadolnego mieli się jednak czego obawiać – Unia postraszyła mistrza Polski Piasta Gliwice. Po 90 minutach było 1:1, a aktualni mistrzowie Polski festiwal strzelecki stworzyli dopiero w dogrywce, kiedy zaaplikowali trzecioligowcom cztery bramki. Druga kwestia – to ciążąca nad elblążanami wyjazdowa klątwa. W tym sezonie jeszcze na wyjeździe nie wygrali, a z Pucharu Polski odpadli w Bielsku – Białej, po porażce z tamtejszym Rekordem 1:2.

Dziś to jednak już historia. Bramkarz Unii musiał wyjmować piłkę z własnej bramki już w 5. minucie, kiedy to Adam Duda wykorzystał dośrodkowanie i wyprowadził pomarańczowo-czarnych na prowadzenie. Chwilę później mógł być już jednak remis, jednak piłka po strzale Dawida Przezaka odbiła się od poprzeczki. Wyrównana gra (jednak ze wskazaniem na gości) trwała przez całą pierwszą połowę. Pod koniec pierwszej części meczu Rafał Lisiecki podwyższył prowadzenie Concordii i podopieczni Łukasza Nadolnego mogli w dobrych humorach udać się na przerwę.

W drugiej części meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Adam Duda. Sędzia wskazał na wapno, po tym jak faulowany w polu karnym Unii został Cyprian Maciejewski. Do piłki podszedł Adam Duda, lecz jego pierwszy strzał bramkarz gospodarzy obronił. Wobec dobitki był już jednak bezradny. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Michała Wrzesińskiego w 71. minucie. I pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo Concordii stało się faktem.

W następnej kolejce pomarańczowo – czarni na własnym boisku podejmą lidera – Sokoła Ostróda.

Unia Skierniewice – Concordia Elbląg 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 – Duda (5. min.), 0:2 – Lisiecki (45. min.), 0:3 – Duda (60. min.), 1:3 – Wrzesiński (71. min.).

Concordia: Łakota – Pawłowski (60' Goljasz), Maciejewski (68' P. Pelc), Bukacki, Lenart (90' Bogdanowicz), Lisiecki (76' Wira), Skierkowski, Szawara, Duda, Kopeć, Lewandowski