Wójcik Meble-Techtrans zwycięża w koszalińskim memoriale (piłka ręczna)

Elbląg, Wójcik Meble-Techtrans zwycięża w koszalińskim memoriale (piłka ręczna)

Na dwa tygodnie przed startem sezonu 2010/2011 zespół Wójcik Meble-Techtrans imponuje formą. Podczas turnieju w Koszalinie zespół Grzegorza Czapli pokazał, że zawodnicy są już gotowi do rozgrywek.

Przypomnijmy, że w drodze do finału elblążanie pokonali Allegro Grunwald Poznań 22-12 (9-7), Pomezanię Malbork 33-14 (18-9) i przegrali z Energetykiem Gryfino 29-26 (14-11).
       Ostatni na drodze elblążanom stanął zespół Pogoni Szczecin. W meczu finałowym było wszystko to, co kibice lubią najbardziej. Dwie drużyny podeszły do spotkania bardzo ambitnie, widać było, że zależy im na zwycięstwie. W pierwszych minutach lekką przewagę osiągnęli szczecinianie. Wynik otworzył Kamil Ringwelski, który przymierzany był do gry w elbląskim klubie. Do 17. minuty trwała zażarta walka. Przy wyniku 6-4 Pogoń mogła podwyższyć, ale obrotowy zamiast do bramki, rzucił w głowę Marka Wróbla. Ten moment był decydujący dla losów spotkania. Elblążanie zaczęli grać bardzo agresywnie w obronie, co w rezultacie dało prowadzenie 13-6. Na zakończenie pierwszej części spotkania bramkę dla Pogoni zdobył jeszcze Paweł Biały.
       W drugich 30 minutach meczu rywale Wójcik Meble-Techtrans postanowili szybko odrobić straty. Paweł Krupa, rozgrywający szczecińskiej siódemki, starał się, jak mógł. Fantastyczny rzut z 16. metra poderwał zespół, który zniwelował straty do 17-14. Trener Grzegorz Czapla zmuszony był interweniować i wziąć czas. Wskazówki, których udzielił zawodnikom, pomogły. Elblążanie wyszli z kryzysu i zaczęli znowu dyktować warunki. Bardzo dobrze rozgrywał Maciej Dawidowski. Nowy zawodnik elblążan pokazuje z meczu na mecz, że jest bardzo dużym wzmocnieniem. Do zakończenia finału Wójcik Meble-Techtrans kontrolował wynik, szczecinianie przy tak dobrze broniących przeciwnikach nie byli wstanie nic zrobić. Ostatnią bramkę turnieju na 25-19 zdobył Dawidowski, później było wielkie świętowanie i odbieranie nagród.

Najlepszy zawodnik: Patryk Abram (SMS Gdańsk)
       Najlepszy bramkarz: Marek Wróbel (Wójcik Meble-Techtrans Elbląg)
       Zawodnik Fair Play: Mirosław Ośko (Wójcik Meble-Techtrans Elbląg)
       Klasyfikacja ogólna: 1. Wójcik Meble-Techtrans Elbląg, 2. Pogoń Szczecin. 3. Allegro Grunwald Poznań, 4. SMS Gdańsk, 5. Pomezania Malbork, 6. Gwardia Koszalin, 7. Energetyk Gryfino.