UWAGA!

Wybrano zarząd WM ZPN (piłka nożna)

W niedzielę 25 maja br. siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze piłkarskiej centrali na Warmii i Mazurach. Niespodzianki nie było. Na funkcję prezesa przytłaczającą większością głosów został wybrany dotychczasowy p.o. prezesa Zbigniew Lewicki z Olsztyna.

Wszyscy ci, którzy zakładali, że walne dokona strukturalnych i głębokich zmian we władzach Warmińsko-Mazurskiego Związku, muszą czuć niedosyt po wyborach. Po aferze korupcyjnej i zatrzymaniu byłego szefa WM ZPN Kazimierza Fiedorowicza wielu obserwatorów liczyło, że stara ekipa ustąpi, a jej miejsce zajmą nowi ludzie, niezwiązani z dotychczasowym układem. Tymczasem w wyniku głosowania w 16-osobowym gremium zasiadło aż 9 byłych członków zarządu. W wyborach prezesa z kretesem przepadł zgłoszony w ostatniej chwili, jako jedyny kontrkandydat Lewickiego, Andrzej Królikowski reprezentujący Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn. Królikowski uzyskał zaledwie 13 głosów, przy 94 oddanych na Lewickiego.
     
     Czeka ich mnóstwo pracy
     Nowy-stary prezes w chwilę po wyborze zapowiedział, że będzie chciał przeprowadzić kilka reform, spośród których za najważniejszą uznał rozdzielenie Wydziału Gier Ewidencji i Dyscypliny, gdyż - jak się wyraził - nie można być zarówno prokuratorem, jak i sędzią. Do najważniejszych zadań stojących przed obecnie wybranym zarządem zaliczył także usprawnienie i większą czytelność w obsadzie arbitrów, budowę infrastruktury (stadiony, boiska, itp.), a przede wszystkim surowe karanie wszelkich przejawów korupcji.
     
     Skład zarządu: Piotr Kulpaka, Ryszard Przybyliński, Jerzy Budziłek (Olsztyn), Arkadiusz Matz, Romuald Paściak, Tomasz Płoski (Elbląg), Maciej Gawroński (Działdowo), Andrzej Sobiech (Iława), Krzysztof Hećman (Kętrzyn), Mariusz Perlejewski (Młynary), Zbigniew Magnuszewski (Szczytno), Wiesław Żmuda (Ełk), Tadeusz Tyciński (Mrągowo), Bogdan Pietkiewicz (Morąg), Tomasz Sielicki (Braniewo), Cezary Budziński (Giżycko)*.
     
     * kursywą nowy brani członkowie zarządu
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ten stary komuch Lewicki ma zrobić reformę. Gdzie to już go nie było /W-M FS, SZS itp/?. Jak wodać tp komuchów nawet ogniem nie można wypalić.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Olsztyn(2008-05-27)
Reklama