Wygrali, ale nie zachwycili

Po raz pierwszy w tym sezonie koszykarze trzecioligowego AZS PWSZ Coltex Elbląg zdobyli ponad sto punktów. Mimo to w niedzielnym wygranym 104:66 meczu w Elblągu z jednym najsłabszych zespołów ligi TKKF FCPK Bytów elblążanie nie zachwycili.

Pierwsza kwarta była bezsprzecznie najlepsza podczas niedzielnego meczu. Już w 3 min. AZS Coltex prowadził 11:3 i wszystko wskazywało na wysokie zwycięstwo gospodarzy. Prowadzenie rosło i po 10 min. na tablicy wyników było już 33:10. W drugiej kwarcie trener Tomasz Szuszkiewicz wpuścił na parkiet rezerwowych. Ci nie spisali się tak jak ich koledzy z pierwszej piątki.
     - Liczyłem, że w tym meczu rezerwowi pokażą, na co ich stać. Tymczasem grali słabiej - komentował po meczu szkoleniowiec elblążan.
     Ale jeszcze druga kwarta zakończyła się zwycięstwem AZS Coltex. Najgorsze okazało się kolejne dziesięć minut przegrane przez podopiecznych trenera Tomasza Szuszkiewicza 23:24. W tym okresie gry najwięcej zamieszania pod elbląskim koszem siali Bartosz Hołowiej i Jarosław Klafka.
     W ostatniej kwarcie gospodarze wzięli się do roboty. Magiczną liczbę 100 punktów elblążanie przekroczyli w przedostatniej minucie meczu po celnym trafieniu Jankowskiego. W tym okresie meczu najlepiej w AZS Coltex spisywali się dwaj najskuteczniejsi tego dnia, obok Sosnowika, koszykarze: Jankowski i Osiński.

AZS PWSZ Coltex - TKKF FCPK Bytów 104:66 (33:11, 19:17, 23:24, 29:14)

AZS Coltex: Sosnowik 23, Jankowski 20, Osiński 27, Kociołek 13, Karhut, M. Samujło 9, Jakubów 2, Morawski, Sartanowicz 2