Wyjazdowe zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Wyjazdowe zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Trzy punkty w wyjazdowym meczu w Hajnówce zdobyli piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni pokonali miejscową Puszczę 2:1 (1:1).

Zgodnie z planem
       Concordia pojechała do Hajnówki na mecz z ostatnią w tabeli Puszczą z mocnym postanowieniem zdobycia trzech punktów. Zgarnięcie pełnej puli miało zagwarantować piłkarzom z Elbląga awans na miejsce w środku tabeli. Mecz był zacięty, ale ostatecznie zakończył się po myśli piłkarzy i kibiców z Krakusa. Concordia wygrała 2:1.

Spore emocje

Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początek dość niespodziewanie należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po strzale Marcina Grygoruka już w 5 min. Elblążanie ruszyli do odrabiania strat i ta sztuka udała się im jeszcze przed przerwą, a gola strzelił Takeo Ogawa. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 77 min. po uderzeniu Hikaru Kawasakiya pomarańczowo-czarni wyszli na prowadzenie i jak się później okazało nie oddali go już do końca meczu. Puszcza mogła wyrównać, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Strzeliński, po którego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.

Pucharowe derby

Przed Concordią ligowy mecz z Olimpią Olsztynek, który zostanie rozegrany w sobotę 20 września. Zanim jednak dojdzie do tego pojedynku, już w najbliższą środę pomarańczo-czarni zagrają w spotkaniu pucharowym. W ramach wojewódzkiego Pucharu Polski Concordia zagra z Olimpią. Pojedynek przy Agrykoli rozpocznie się o godz. 16.

Puszcza Hajnówka - Concordia Elbląg 1:2 (1:1)

Marcin Grygoruk 5 - Takeo Ogawa 38, Hikaru Kawasakiya 77

Zobacz tabelę III ligi.

Wyniki 8. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Start Działdowo - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3, ŁKS 1926 Łomża - Huragan Morąg 2:2, Jagiellonia II Białystok - MKS Korsze 3:0, Płomień Ełk - Sokół Ostróda 2:1, KS Wasilków - Warmia Grajewo 3:0, Rominta Gołdap - Znicz Biała Piska 1:3, Puszcza Hajnówka - Concordia Elbląg 1:2, Olimpia Olsztynek - Olimpia Zambrów 2:3, Dąb Dąbrowa Białostocka - Olimpia Elbląg