UWAGA!

Wzięli odwet (siatkówka plażowa)

Za nami IV już turniej plażowej piłki siatkowej. Podobnie jak tydzień temu w finale spotkały się zespoły Mr Hot Dog i Admirał. Tym razem Admirał wziął odwet za ubiegły tydzień i pokonał rywali 21:17.

Już po raz czwarty na Kąpielisku Miejskim przy ul. Spacerowej spotkali się sympatycy plażowej piłki siatkowej. Tym razem do gry zgłosiło się 12 zespołów w tym, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, jedna drużyna mieszana.
     
     Do dwóch porażek
     Po raz pierwszy w tym sezonie zawody zostały rozegrane systemem "brazylijskim" 1 set do 21 punktów. Zespół, który przegrywał dwa mecze automatycznie żegnał się z rozgrywkami. W sumie rozegrano 18 spotkań, w których najlepiej zaprezentował się zespół Admirał. Ekipa grająca w składzie: Kuba Hryniewicz, Piotr Jaszkiewicz podczas eliminacji rozegrała trzy mecze i wszystkie wygrała. W pierwszym spotkaniu Admirał pokonał Maślaki 21:10, w drugim pojedynku okazał się lepszy od ekipy Grafit wygrywając 21:11, natomiast w trzecim, najtrudniejszym meczu, Admirał uporał się z Gangstą wygrywając 21:14. Najmniej pracy w drodze eliminacyjnej mieli natomiast siatkarze zespołu Mr Hot Dog, którzy potrzebowali zaledwie dwóch meczów, by znaleźć się w najlepszej czwórce. W pierwszym pojedynku Mr Hot Dog pokonał Epokę 21:19, natomiast w drugim okazali się lepsi od Paemy wygrywając 21:13. Z jedną porażką na koncie do najlepszej czwórki awansowały dwa pozostałe zespoły, czyli Epoka i Gangsta.
     Ci pierwsi przegrali z drużyna Mr Hot Dog, natomiast Gangsta musiała uznać wyższość ekipy Admirał.
     
     Decydujące starcie
     Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na półfinały i miejsca o poszczególne miejsca. W pierwszym półfinale Admirał pokonał Epokę 21:10. W drugim meczu półfinałowym Mr Hot Dog pokonał Gangste także 21:10 i tym samym poznaliśmy parę finałową oraz zespoły, które będą walczyły o miejsce 3.
     W walce o najniższy stopień podium Epoka (Paweł Kazimierczak i Piotr Kowal) okazała się lepsza od ekipy Gangsta (Grzegorz Szymański i Kamil Henclik) wygrywając 21:14.
     Bardziej zacięty przebieg miał mecz finałowy, w którym Admirał (Kuba Hryniewicz i Piotr Jaszkiewicz) zmierzył się z ekipą Mr Hot Dog (Wojciech Samulewski i Mateusz Karnia). Oba zespoły spotkały się ze sobą już tydzień temu także w finale i wówczas lepszy okazał się zespół Mr Hopt Dog wygrywając 22:20. Tym razem Admirał wziął odwet za porażkę z ubiegłej soboty, wygrał spotkanie 21:17 i zanotował zwycięstwo w całym turnieju.
     
     Zapraszamy ponownie
     Następny turniej siatkówki plażowej odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 lipca, o godz. 10.00. Zapisy odbywać się będą na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów. Wpisowe dla osób pracujących wynosi 10 zł od drużyny, natomiast dla osób uczących się - 5 zł. Przypominamy, że punkty zdobyte w poszczególnych turniejach zaliczone zostaną do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 27 sierpnia o godz. 10.00.
     
     
     Zmagania dzieci
     Jednocześnie podczas turnieju dla dorosłych rozgrywane były otwarte mistrzostwa Elbląga w mini plażowej piłce siatkowej dla dzieci do lat 12 i od 13 do 15 lat. Tym razem w turnieju tym wzięło udział zaledwie sześć drużyn. Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". Pierwsze miejsce przypadło ekipie Juventus (Łukasz Skorupski i Wojciech Pietrzkiewicz), która pokonała Dream Team 18:16 (Rafał Konończuk i Bartosz Jakóbiak) oraz wygrała 15:7 z Korasami (Pamela Chyła, Maciej Pfeiffer). W meczu o drugie miejsce Korasy pokonały Dream Team 15:2.
     Kolejny turniej dla dzieci odbędzie się w sobotę, 30 lipca, także na Kąpielisku Miejskim. Zapisy drużyn od godz. 9.30 do 9.55. Mecze rozgrywane będą w czasie trwania turnieju dla dorosłych. Finał mistrzostw odbędzie się 27 sierpnia i wówczas poznamy najlepszą parę wśród dzieci.
     
     Klasyfikacja po IV turnieju (w nawiasach liczba zdobytych punktów):
     1.Mr Hot Dog - Wojciech Samulewski (33 pkt.) i Mateusz Karnia (33)
     2.Admirał - Kuba Hryniewicz (26), Piotr Jaszkiewicz (18)
     3.Gangsta - Grzegorz Szymański (17) i Kamil Henclik (17)
     4.Truso - Paulina Pfeiffer (22), Anna Rogińska (8)
     Paema - Zbigniew Cherek (15) i Piotr Szewczyk (15)
     5.Fachowcy - Maciej Bożejewicz (13) i Bartosz Palicki (13)
     6. Grafit - Józef Tyszkowski (12) i Mariusz Bożejewicz (12)
     7.M.W. - Mariusz Wojdag (10) i Maciej Wołosz (10)
     Epoka - Piotr Kowal (11) i Paweł Kazimierczak (9)
     8.Bracia S - Rafał Czerwiński (8) i Grzegorz Czerwiński (8)
     Maślaki - Kuba Kochański (11) i Miłosz Raba (5)
     9.Weterani - Adam Albertowicz (7) i Artur Gromko (7)
     10.Zieloni - Leszek Karamucki (6) i Piotr Zarzeczny (6)
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama