Z Mrągowa przywieźli trzy punkty

Elbląg, Z Mrągowa przywieźli trzy punkty

Concordia miała dziś w Mrągowie delikatne kłopoty. Lider IV ligi do przerwy przegrywał z miejscową z Mrągowią. Po przerwie pomarańczowo – czarni odwrócili losy spotkania i zainkasowali komplet punktów.

Jeszcze dobrze mecz w Mrągowie się nie rozpoczął a Joao Augusto już postraszył strzegącego bramki Mrągowii Adriana Orła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Kopki, Brazylijczyk niecelnie główkował. Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później strzałem z dystansu Mateusza Barszczewskiego. Skończyło się na rzucie rożnym po interwencji Volodymyra Melnychenko. Kilka minut później przed szansą stanął Mateusz Szmydt – i znów górą był bramkarz gospodarzy.

Na przerwę w lepszych humorach schodzili piłkarze Mrągowii. W 31. minucie gospodarze przeprowadzili akcję, którą wykończył Dawid Pietkiewicz. Ten w polu karnym poradził sobie z obrońcą gości i ładnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

Kilka minut później szansę na podwyższenie wyniku miał najskuteczniejszy strzelec IV ligi – Mahamadou Bah, ale strzelał niecelnie. Pomarańczowo – czarni odpowiedzieli akcja Mateusza Szmydta, ale Adrian Orzeł zapobiegł utracie bramki przez Mrągowię.

Concordia do odrabiania strat po przerwie. W 60. minucie Mariusz Pelc z bliska próbował zaskoczyć Adriana Orła. Bramkarz gospodarzy piłkę odbił, ale we właściwym miejscu był Joao Augusto. Jego dobitka dała remis.

Mrągowia próbowała odzyskać prowadzenie, ale dobrze w bramce pomarańczowo – czarnych bardzo dobrze spisywał się Volomyr Melnychenko. A w 81. minucie Concordia miała rzut wolny zza pola karnego. Strzał wprowadzonego w drugiej części meczu Patryka Wieliczko dał gościom prowadzenie, którego nie oddali do końcowego gwizdka.

W następnej kolejce Concordia w Elblągu podejmie MKS Korsze.

Mrągowia Mrągowo – Concordia Elbląg 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 – Pietkiewicz (31. min.), 1:1 – Augusto (60. min.), 1:2 – Wieliczko (81. min.)

Concordia: Melnychenko – P. Pelc (55' Bukacki), Barros, Szawara, Lewandowski, Łęcki (90' Łojeczko), Drewek (46' Rudziński), Kopka (80' Skierkowski), Szmydt, Augusto, M. Pelc (63' Wieliczko)