UWAGA!

Z Rzecznej do Tokio na igrzyska olimpijskie 

 Elbląg, Z Rzecznej do Tokio na igrzyska olimpijskie 
fot.Michał Skroboszewski

Jan Kamiński na wierzchowcu Jard ze stadniny koni w Rzecznej (gmina Pasłęk) wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w zawodach WKKW, czyli Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. - Myślę, że Jard z Jankiem tworzą wspaniały zespół. To wielki zaszczyt, że koń z naszej stadniny znalazł się na tak prestiżowej imprezie - mówi Dorota Witkowska, opiekunka stadniny w Rzecznej. Zobacz zdjęcia.

Konie ze stadniny w Rzecznej od lat biorą udział w licznych konkursach i odnoszą sukcesy. W tym roku stadnina pochwalić się może wystawieniem konia na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

- W składzie drużynowym są cztery wierzchowce. Jard jest koniem rezerwowym. To jego pierwsza tego typu impreza. Nie wykluczone jednak, że na późniejszych zawodach jeździeckich w Paryżu wystartuje jako koń podstawowy - mówi Dorota Witkowska, opiekunka stadniny w Rzecznej.

Jard to koń polski szlachetnej półkrwi. Jego matka jest klaczą czystej krwi angielskiej. Na wierzchowcu w zawodach WKKW, czyli Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego podczas IO w Tokio, wystartuje Jan Kamiński.

- Myślę, że Jard z Jankiem tworzą wspaniały zespół. To wielki zaszczyt, że koń z naszej stadniny znalazł się na tak prestiżowej imprezie - mówi Dorota Witkowska, - Jard jest młodym, jedenastoletnim wierzchowcem. Konie mogą startować w zawodach od czwartego roku życia. Żeby zdobyć najwyższy poziom, zaczynają jednak od najmniej prestiżowych konkursów. Przed zwierzęciem, które ma wziąć udział w tak prestiżowych zawodach, jakimi są Igrzyska Olimpijskie, jest długa droga treningów i mniej znaczących konkursów.

Jard nie jest jedynym koniem ze stadniny w Rzecznej, który będzie na igrzyskach. Wcześniej nasz kraj na tej imprezie reprezentowały konie o imionach: Drobnica i Damazy, a było to w 1980 roku podczas IO w Moskwie. Na Igrzyska Olimpijskie do Seulu w 1988 r. poleciał natomiast koń o imieniu Igrek.

Poza Janem Kamińskim w Tokio wystąpią również jeźdźcy: Małgorzata Cybulska, Joanna Pawlak i Paweł Spisak.

Maciej Modrzewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)