UWAGA!

Teraz ja - „Zabiegana” pasłęczanka

Elbląg, „Zabiegana” pasłęczanka

Szesnastoletnia Martyna Polkowska z Klubu Sportowego „Polonia” Pasłęk od ponad czterech lat trenuje lekkoatletykę. Na swoim koncie ma wiele sukcesów związanych z biegiem przez płotki, których współautorem jest jej trener Zbigniew Borysewicz.

Przygoda Martyny zaczęła się, całkiem przypadkowo, w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jako uczestniczka międzyszkolnych zawodów została zauważona przez obecnego trenera, który dostrzegł u niej lekkoatletyczne predyspozycje i zaprosił na trening. Jak się okazało, Zbigniew Borysewicz to profesjonalista z bogatym doświadczeniem, który dobrze poznał się na talencie młodej pasłęczanki.
       Początkowo, jak mówi Martyna, trzy zajęcia w tygodniu były tylko dobrą zabawą. Jednak to w gimnazjum zaczęły się prawdziwe sportowe wyzwania. Sportsmenka skupiła się na poprawie tempa biegu, sile biegowej, a także zwykłych ćwiczeniach na siłowni. Poza tym pojawiły się też pierwsze ważne sukcesy, m.in. zdobycie złotego medalu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Olsztynie w 2008 roku.
       Martyna Polkowska może również pochwalić się dziesiątym miejscem w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie czy też czwartym podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. Warto wspomnieć o udziale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, podczas których w finale B licealistka uzyskała dobry wynik.
       Martyna zdradziła nam, że w czasie wolnym, którego ma niezwykle mało, lubi, jak jej rówieśnicy, surfować po Internecie i spotykać się ze znajomymi. Jak wiadomo, by osiągać sukcesy, trzeba być dobrze zorganizowaną osobą. Martyna świetnie przekłada sportową dyscyplinę do szkolnej ławki. Naukę w gimnazjum skończyła ze znakomitą średnią ocen – 5,6.
       – Chciałabym w przyszłości zajmować się sportem – mówi – jednak jest to zajęcie nieprzewidywalne i ciężko planować coś na dłuższą metę.
       Zapracowana przygotowuje się do obozu sportowego w Warszawie, na który wybiera się zaraz po świętach. Jej największym marzeniem jest uzyskanie satysfakcjonującego wyniku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Zielonej Górze. Pozostaje nam więc tylko tego życzyć powodzenia i cieszyć się, że są młodzi, którzy mogą i chcą rozwijać swoje talenty. Trzymamy za nią kciuki!
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 1 13

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama