Zamek zdobyty (okręgówka)

Prowadzący w tabeli Zamek Kurzętnik doznał pierwszej porażki przegrywając na własnym boisku z Błękitnymi Orneta 3:4. Jedyną drużyną bez porażki jest już tylko Concordia Elbląg, która tym razem bezbramkowo zremisowała z Iskrą Narzym.

Największą niespodziankę 10. kolejki sprawili Błękitni Orneta, którzy pokonali prowadzący w tabeli Zamek Kurzętnik 4:3. Już po pierwszej połowie pachniało niespodzianką, gdyż niżej notowany zespół z Ornety remisował z liderem 1:1. Bramkę dla gości zdobył w 33. min. Żmijewski, natomiast do remisu doprowadził tuż przed przerwą Mówiński. Ten sam zawodnik niespełna dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie zdobył swoja drugą bramkę, wyprowadzając Zamek na prowadzenie.
     Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Wystarczyły zaledwie dwie minuty i po bramkach Uzara oraz Gołębiewskiego goście znów wyszli na prowadzenie 3:2. Niestety w 59. min. czerwoną kartką ukarany został zawodnik Błękitnych Kałamajski i goście do końca meczu musieli grać w dziesiątkę. Przewagę liczebną wykorzystali gospodarze i po golu Skarżyńskiego w 63. min. mieliśmy remis 3:3. Cztery minuty później Zamek powinien prowadzić, ale rzutu karnego nie wykorzystał Dymkowski. Sytuacja ta zemściła się tuż przed końcem spotkania. W 88. min. bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Błękitnych Żmijewski.

Nadal niepokonani
     Aż trzy zespoły z naszego regionu podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. Zarówno Syrena Młynary, jak i Concordia Elbląg zremisowały na własnych boiskach, natomiast Zatoka podzieliła się punktami na wyjeździe w Rybnie. Zespół z Młynar po pierwszej połowie i bramce Chwoszcza prowadził 1:0. Niestety w drugiej połowie ataki gospodarzy były coraz bardziej niebezpieczne i wreszcie w 60. min. strzałem zza pola karnego do remisu doprowadził Szlom. Niespełna kwadrans później goście prowadzili już 2:1 po tym, jak do bramki gospodarzy trafił Borkowski. Remis dla gospodarzy uratował w 80 minucie Przemysław Małecki popisując się ładnym strzałem głową.
     Jedynym niepokonanym zespołem jest jak do tej pory Concordia Elbląg, choć w sobotę podopieczni trenera Przemysława Marusy mogli mówić o sporym szczęściu. Niżej notowana Iskra Narzym postawiał trudne warunki gospodarzom, a momentami goście byli zespołem lepszym. To oni, zwłaszcza w drugiej połowie, stworzyli kilka naprawdę groźnych sytuacji i to, że Concordia nie przegrała tego meczu może zawdzięczać swojemu bramkarzowi, który kilkakrotnie ratował zespół przed utratą bramki. Z remisu chyba jednak bardziej powinni cieszyć się gospodarze, gdyż z przebiegu gry to Iskra bardziej zasłużyła na wygraną.
     Dla podopiecznych trenera Stanisława Fijarczyka było to bardzo ważne spotkanie przed zbliżającym się meczem z liderem. Zatoka pierwsze minuty nieco przespała, przez co gospodarze po 20. min. i bramce Zagajewskiego prowadzili 1:0. Niesamowicie emocjonująca i ciekawa była końcówka pierwszej połowy. Najpierw w 40 min do remisu 1:1 doprowadził Rutkowski, a niespełna dwie minuty później gospodarze znów prowadzili i po raz drugi bramkarza Zatoki pokonał Zagajewski. Ambitnie grający braniewianie zdołali jeszcze przed przerwą odrobić straty. W 43. min. do remisu 2:2 doprowadził Wolak. Po zmianie stron kibice obserwowali wyrównane widowisko, a obie drużyny miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Udało się to Zatoce w 65. min. po tym, jak Rutkowski po raz drugi w tym spotkaniu umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Zespół z Rybna do końca walczył o choćby jeden punkt i na pięć minut przed końcem bramkę na wagę remisu zdobył dla gospodarzy Choma.

Zrehabilitowali się
     Po ubiegłotygodniowej wpadce z Syreną Młynary tym razem MGKS Tolkmicko nie popełnił tego samego błędu i pokonał na własnym stadionie Tęcze Miłomłyn 2:1. Spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli przyjezdnych, którzy w 5. min. po golu Gajdziula prowadzili 1:0. Na szczęście odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Najpierw w 12. min. bramkarza gości pokonał Gryka. Ten sam zawodnik strzelił bramkę jeszcze raz 37. minucie, wyprowadzając MGKS na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało, wynik ten utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, choć w drugiej połowie oba zespoły miały okazję do zmiany wyniku.

Gonią czołówkę
     Po raz kolejny nie powiodło się piłkarzom Wałszy Pieniężno, którzy tym razem na własnym boisku przegrali z GKS Wikielec aż 0:3. Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej gości, którzy prowadzili 1:0 po bramce zdobytej w 30. min. przez Karczewskiego. Niestety w 64 min. gospodarze nie ustrzegli się błędu, który kosztował ich utratę drugiej bramki, a jej autorem był Krawcewicz. Wynik spotkania na 3:0 dla gości ustalił w 80. min. z rzutu karnego Maśka. Zespół z Wikielca traci już tylko jeden punkt do prowadzących w tabeli.

Komplet wyników 10. kolejki: Syrena Młynary - Czarni Rudzienice 2:2 (1:0), Concordia Elbląg - Iskra Narzym 0:0, Wałsza Pieniężno - GKS Wikielec 0:3 (0:1), Żabianka Żabi Róg - Dziadek Biskupiec Pom. 2:2 (1:1), GSZS Rybno - Zatoka Braniewo 3:3 (2:2), Zamek Kurzętnik - Błękitni Orneta 3:4 (1:1), Ewingi Zalewo - GKS Stawiguda 0:5 (0:4), MGKS Tolkmicko - Tęcza Miłomłyn 2:1 (2:1).

• To sie popisała Concordia przed publicznoscią Elbląską,poniżej krytyki,chuderski do B klasy sie nadaje 0 startu do piłki ,ani zagrania ,no nic,i on jest reżyserem gry zespołu ,widoczne braki treningowe,jestem zwiedziony tym zespolem a tyle krzyku jest z nimi,rywalizować chcą z Olimpią-gdzie wasza logika.
  • Też byłem na meczu i widziałem tą padline w wykonaniu piłkarzy,te gwiazdy na bok i dać pograć tym chłopakom co awans zrobiliście a nie zaszuflatkowani na ławie siedzą .panie trenerze ,po takich meczach wnioski sie wyciąga.
    0
    0
    LKSBatorowo(2005-10-03)
  • Agrilkola nie dla idiotów
  • Byłem widziałem, Błękitna młodzież zaimponowała -Robert Szełemej -broni karnego, Janusz żmijewski-18 lat strzela dwie bramki. Bramkarz Kurzetnika przy stanie 1:0 łapie piłkę po za polem karnym, jest rzut wolny ale bez kartki-sędzia nazywał się CHRZEŚCIJAŃSKI co na to przepisy: Postanowienia Polskiego Związku Piłki Nożnej Artykuł 12 Pozbawienie drużyny bramki lub realnej szansy zdobycia bramki 34. Bramkarz, który pozbawia przeciwnika .realnej szansy zdobycia bramki przez zatrzymanie ręką piłki poza własnym polem karnym, MUSI być wykluczony z gry (czerwona kartka), a drużyna jego ukarana rzutem "wolnym bezpośrednim z miejsca zatrzymania piłki ręką przez bramkarza. Ale i tak wygraliśmy!!!!!!